in ,

Pazar Köşesi (26 Şubat-4 Mart 2018)

Emoji Crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Emoji Gündem

 

Bu Defilede Çantaları Drone Mankenler Taşıdı,Seyirciler Şok Oldu!

drone mankenler

Milano Moda Haftası gündeme ilk bu fotoğrafla geldi. Bu ilgiyi kıskanan Dolca&Gabbana ise ben bu ilgili teknolojiyle dağıtırım diye düşünmüş olacak ki, drone dünyasını podyuma taşıyarak bir ilke imza attı.

İşte karşınızda drone modeller!

Dikkat Dikkat! Evcil Hayvanlarınız Bu Besinleri Asla Yememeli!

Evcil Hayvanların Asla Yememesi Gereken zehirli Şeyler

Kedi, köpek, tavşan gibi evcil hayvan sahibi insanlar, bu hayvanların farklı farklı şeyleri yiyebildiğini fark etmiştir. Örneğin kediler, evdeki süs bitkilerini kemirmekten epey keyif alırlar.

Ancak insanların önemsiz olarak gördüğü bu tür davranışlar, evcil hayvanlar için oldukça tehlikeli olabilir. İnsan metabolizması ile hayvanların metabolizması farklıdır. Bu nedenle insanların kolayca hazmedebildiği bir besin, bir kedi ya da köpek için öldürücü etkilere sahip olabilir.

Biz de bu yazıda evcil hayvanların asla yememesi gereken bazı besinlere değindik.

Sözel ve Sayısaldan Çok Daha Fazlası: Çoklu Zeka Kuramı Nedir?

dil engeli

Zeka söz konusu olunca kısır bir şekilde “sayısal zeka ve sözel zeka” karşıtlığından bahsedilir. Fakat 1983 yılında Frames of Mind: The Theory of Multiple Intelligences adlı eseriyle zekanın daha pek çok farklı türü olduğunu savunan Harvard Üniversitesi’nden psikoloji profesörü Howard Gardner, çoklu zeka kuramı ile tartışmaya yeni bir boyut kazandırmış durumda.

Peki ama nedir bu çoklu zeka kuramı? Gelin birlikte bakalım…

Steve Jobs’ın 50 Bin Dolar Değerindeki 1973 Yılına Ait İş Başvurusu Şaşırtıyor

steve jobs başvuru

“Bundan adam olmaz!”

Steve Jobs gençlik yıllarında kendisine biçilen bu ünvanı yerle bir etmiş bir isim. Apple’ın babası olarak tanıdığımız bu isminde bir zamanlar iş arayan bir genç olduğunu unutmamak gerekiyor.

İşte 1973 yılında Steve Jobs’un doldurduğu bir iş başvurusu formu bu durumu açıkça ortaya koyuyor. Üstelik bu başvurunun Mart ayında yapılacak bir açık artırmada yaklaşık 50 bin Dolar’a satılması planlanıyor.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Muazzam Netflix Belgeselleri

netflix belgeselleri 2018

Netflix belgeselleri, son yıllarda başımıza gelen en güzel şey olabilir. Hem Netflix Originals hem de Netflix’in arşivine kattığı bağımsız belgesellerde dünyanın dört bir yanından ilginç hikayeler enfes bir sinematografi ve anlatımla sunuluyor. Belgesel izlemeyi sıkıcı bulan kişilere bile “Ben hep belgesel izlerim, caz dinlerim.” dedirtecek kıvamda çalışmalar yani…

Gelin şimdi mutlaka izlemeniz gereken bazı Netflix belgesellerine bakalım. Size de bir zahmet Netflix hesabı açıp bu çalışmaları izlemek kalır…

Bizi Bu Güzel Havalar Mahvetti: Bahar Yorgunluğu Nedir?

Bahar Yorgunluğu Nedir

Evet, bahar ayları çoğumuzu mahvediyor. Doğanın tüm güzel renkleri ve kokuları bahşederek uyanmaya başladığı bahar aylarında pek çoğumuzun üzerine anlamsız bir ağırlık çöker. Bahar yorgunluğu olarak bilinen halsizlik, düşük enerji ve depresyon gibi durumlar vücudun sıcaklığı artan havalara karşı normal bir reaksiyonudur aslında.

Peki ama bahar yorgunluğu tam olarak nedir? Bahar yorgunluğundan kurtulmak ve bahar aylarını yaşam enerjisiyle geçirmek için neler yapmak gerekir? Gelin birlikte bakalım…

2018 Yılında Doğan Çocukların Büyük İhtimalle Asla Deneyimlemeyeceği Şeyler

çocuklar

Günümüzün televizyon dizisi ve sinema filmi modasında bir “dönem projesi furyası” başladı gidiyor.

“Aaa 20 yılda ne kadar çok değişmiş değil mi?”

“Cep telefonsuz hayat ne kadar da zormuş”

“Biz çocukken…” cümlelerini bizlere söyleten tüm bu projeler bizlerde bir nostalji havası yaratıyor.

Peki ya bizim çocuklarımız, 2018 yılında doğan veya doğacak olan çocuklar nelere şaşıracak? İşte Kristin Houser ve Patrick Caughill editörlüğünde hazırlanan gelecekte çocuklarımızın deneyimlemesi pek de muhtemel olmayan şeyler!

“Master of Cake” Başlıyor! Pastacılığın Lider İsimleri Bu Festivalde Buluşuyor 

master of cake

Pasta dünyasının kral ve kraliçeleri İstanbul’da bir araya geliyor.

Bu yıl dördüncü defa gerçekleşecek olan ve pastacılık dünyasının birbirinden başarılı isimlerini bir araya getirecek olan Master of Cake 10-11 Mart tarihleri arasında İstanbul- Elite World Europa Hotel’de gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü pasta şefleri, ülkemizi festivallerde temsil eden milli takım şeflerinin özel gösterileri, birbirinden özel showlar ve eğitimlerin gerçekleşeceği etkinlik de her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli görüntülerin ortaya çıkması bekleniyor.

Emoji Perde

Cebimdeki Yabancı Hakkında Bilinmeyenler

Geçtiğimiz haftalarda seyirciyle buluşan Cebimdeki Yabancı filmi Türkiye sinemalarında alışkın olmadığımız tarzıyla seyirciye ters köşe yaptı. Film başarılı oyuncu kadrosu ve seyirciyi şaşırtan hikayesiyle izleyicinin beğenisini kazanmış görünüyor. Bu hafta Emoji Perde’de sizler için bu ilginç filmin az bilinen ve bilinmeyen yönlerini yazdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

“Master of Cake” Başlıyor! Pastacılığın Lider İsimleri Bu Festivalde Buluşuyor 🎂🍰🎂

Beslenme Çantası, Tuzluk, Tasma: Dünyanın En Tuhaf Müzeleri