in , ,

Online Matbaa Rehberi: Website İnceleme, Fiyatlar ve Müşteri Yorumları

Geleneksel matbaacılık hizmetleri, internet teknolojileri ile geliştirildi ve artık yerini online matbaa kavramına bıraktı. Peki online matbaa tam olarak nedir ve online matbaa siteleri ne işe yarar? Evde, işte veya her nerede olursanız olun matbaa ihtiyaçlarınızı internet üzerinden karşılayabilmenize imkan tanıyan e-ticaret sitelerine online matbaa deniyor. Biz de sizler için bugünkü içeriğimizde giderek daha yaygın hale gelen ve hem size zaman kazandıran hem de kolaylıklar sağlayan online matbaa sitelerini ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

En Büyük Online Matbaa Siteleri:

Matbuu

Online matbaa siteleri arasında bulunan Matbuu.com'un logosu

Aylık 13 binden fazla sipariş gönderimi yapan Matbuu; kartvizitten kataloğa, el ilanından etikete, davetiyeden imsakiyeye kadar çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Üstelik diğer birçok online matbaa sitesinden farklı olarak müşterilerine baskının yanı sıra tasarım imkanı da sunuyor. Bu sayede kendi tasarımlarınızı yükleyerek oldukça uygun fiyatlara baskı siparişi verebilmeniz de mümkün hale geliyor.

Matbuu Ürün Fiyatları

Müşterilerine sık sık kampanya ve indirim fırsatları sunan Matbuu, uygun fiyatlı ürünleri ile ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda 60’ın üzerinde ürün seçeneği içinde en çok sipariş alan ürünlerin bazılarını ve fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz:
Kartvizit: 2,90 TL’den
Broşür: 13 TL’den
Insert: 13 TL’den
Katalog: 14 TL’den
Cepli Dosya: 30 TL’den başlayan fiyatlarla

Matbuu Referanslar ve Müşteri Yorumları

Online matbaa sitelerinden Matbuu’dan hizmet alan firmalar arasında Philips, Turkcell Superonline, Fakir, Hotpoint, PTT, Modanisa, Lokman Hekim, Tukaş, Başkent Üniversitesi, Beko, Kayra, Lukapu, Termikel markaları bulunuyor.

Matbuu müşteri yorumlarına baktığımızda, baskı kalitesi ve müşteri desteğinden memnun kalındığı sonucuna ulaşılabilir. Diğer Google yorumları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bidolubaskı

Bidolubaskı adlı online matbaa'nın logosu ve sloganı

Online matbaa siteleri arasında yer alan ve 200’den fazla ürün çeşidi bulunan Bidolubaskı, müşterilerinin hemen her baskı ihtiyacına yanıt vermeyi amaç edindiği izlenimi yaratıyor. Ayrıca yurt dışında yaşıyor ve online matbaa hizmeti almak istiyorsanız da Bidolubaskı üzerinden sipariş verebileceğinizi belirtmiş olalım.

Bidolu Baskı Ürün Fiyatları

Kaliteli ürünleri uygun fiyata sunduğunu belirten sitenin zaman zaman sınırlı bir süre için geçerli indirim kampanyalarını hayata geçirdiğine şahit olabilirsiniz. Ürün ve fiyatlara dair fikir edinmek için ise aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:
Kartvizit: 9,90 TL + KDV
Kuşe Etiket: 31 TL + KDV
Broşür: 36 TL + KDV
Davetiye: 32 TL + KDV
Karton Sunum Dosyası: 71 TL + KDV

Bidolubaskı Referanslar ve Müşteri Yorumları

Yemeksepeti, Özsüt, Pizza Hut, Arçelik, Remax, Doğa Okulları ve Glovo firmaları, Bidolubaskı’dan hizmet alanlar arasında yer alıyor.

Genel olarak ürün kalitesi ve müşteri desteği noktasında memnun kalınan Bidolubaskı ile ilgili diğer değerlendirmelere ulaşmak için tıklayın.

Baskı Adam

Baskı Adam markasının adam figürlü logosu

Yenilikçi online matbaa sitesi Baskı Adam, tasarım konusunda zorluk yaşayan müşterileri için 7 binden fazla hazır şablon içeriyor. Ayrıca tüm siparişlerde ücretsiz kargo imkanı sunan sitenin acil baskı seçeneği de ön plana çıkan hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Baskı Adam Ürün Fiyatları

Hem kurumsal hem de kişisel ihtiyaçlar için ürün seçenekleri bulunan firmanın öne çıkan ürünleri ve fiyatları aşağıda görülebilir.
Kartvizit: 17 TL + KDV
Broşür: 94 TL + KDV
Katalog: 22,45 TL + KDV
Poster/Afiş: 13,35 TL + KDV
Roll Up: 160 TL + KDV

Baskı Adam Müşteri Yorumları

Baskı Adam’ın zamanında teslimat sunması, müşterilerin en çok memnun kaldığı noktalardan birini oluşturuyor. Baskı Adam müşterilerinin diğer görüşlerini ise buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Kendi Matbaam

Online matbaa siteleri arasında bulunan kendimatbaam.com'un turuncu ve siyah renklerdeki logosu

FOGRA standartları çerçevesinde baskı hizmetleri sunan Kendi Matbaam adlı online matbaa sitesi, teknolojik trendler doğrultusunda dönüşüm yaşayan Apa Uniprint matbaa çatısı altında yer alıyor. Dolayısıyla Kendi Matbaam, 1942 yılından beri matbaa hizmeti veren Apa Uniprint’in internet yatırımı olarak da değerlendirilebilir.

Kendi Matbaam Ürün Fiyatları

Reklam ve pazarlama, kurum ihtiyaçları, özel tasarımlar gibi kategoriler altında çok sayıda ürün çeşidi bulunan sitenin ön plana çıkan ürünleri ve fiyatları ise şu şekilde:
Kartvizit: 25 TL’den
El İlanı: 35 TL’den
Davetiye: 51 TL’den
Cepli Dosya: 37 TL’den başlayan fiyatlarla

Kendi Matbaam Referanslar ve Müşteri Yorumları

Online matbaa siteleri listemizde yer verdiğimiz Kendi Matbaam’ın Domino’s Pizza, Metro Toptancı Marketi, Simit Sarayı, Bahçeşehir Koleji, Kadir Has Üniversitesi gibi büyük ölçekli referansları bulunuyor.

Hızlı teslimat konusunda müşterilerinde memnuniyet yaratan Kendi Matbaam ile ilgili bir diğer olumlu kanı da satış öncesi ve sonrasında verilen müşteri desteği. Firma ile ilgili Facebook yorumlarını görüntülemek için ise tıklayabilirsiniz.

Baskimo

Online matbaa sitelerinden Baskimo'nun turuncu logosu

Müşterilerinin kendi tasarımlarını web sitesine yüklemelerine imkan tanıyan Baskimo, online tasarım stüdyosu ile de internet üzerinden tasarım yapmayı mümkün kılıyor. Ancak “tasarım yapacak zamanım yok” diyorsanız, Baskimo’nun mevcut şablonlarını da kullanabilirsiniz.

Baskimo Ürün Fiyatları

150 TL üzerindeki siparişlere ücretsiz kargo hizmeti sunan Baskimo’nun ürünlerini incelediğimizde ekonomik ve diğer ürün seçeneklerinin yer aldığını görüyoruz. Bu anlamda, genel fiyat dengesi hakkında fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda ekonomik kategorisinde yer alan ürünlerin fiyatlarını listelemek istedik.
Kartvizit (Bin adet): 75,25 TL + KDV
El İlanı (2 bin adet): 137,50 TL + KDV
Etiket (Bin adet): 60,50 TL + KDV
Magnet (Bin adet): 142,50 TL + KDV

Baskimo Müşteri Yorumları

Baskı ihtiyaçları için Baskimo’yu tercih edenler, firmanın hatalı siparişlerle ilgili anında reaksiyon gösterip telafi etmesinden memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Çok adetli ürünlerde fiyatların hesaplı olduğunu da belirten müşterilerin Facebook yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cepte Matbaa

Cepte Matbaa adlı online matbaa sitesinin baykuşlu logosu ve sloganı

Baskı siparişlerinde kargo ücreti almayan bir diğer online matbaa sitesi Cepte Matbaa, sunulan ürünler içerisinde aradığını bulamayanlar için özel fiyat teklifi imkanı sunuyor. Müşterilerinin teklif talebine aynı gün içinde dönüş yapma iddiası bulunan sitede ayrıca grafik tasarım desteği de veriliyor.

Cepte Matbaa Ürün Fiyatları

Genellikle yüksek adetlerde baskı siparişi alan Cepte Matbaa’nın ürün fiyatlarına bakıldığında sektör ortalamasını yakaladığı gözlemleniyor. Buna göre öne çıkan ürünlerin fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz:
Kartvizit (Bin adet): 33,04 TL
Broşür (Bin adet): 115,64 TL
Antetli Kağıt (4 bin adet): 270,22 TL
Etiket (Bin adet): 49,56 TL

Cepte Matbaa Referanslar ve Müşteri Yorumları

Turkish Airlines, Modanisa, Migros, Netmarble Games ve Domino’s Pizza’nın referans olduğu Cepte Matbaa üzerinden alışveriş yapan müşteriler, aldıkları hizmetin genel olarak beklentilerini karşıladığını belirtiyorlar. Müşterilerin yorumlarını ayrıntılı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Online Matbaa Sitesi

Online Matbaa Sitesi adlı firmanın logosu

Dijital dönüşüm yaşayarak hizmetlerini internete taşıyan Papirüs Matbaacılık markası Online Matbaa Sitesi, listemizin şimdilik son halkasını oluşturuyor. Online Matbaa Sitesi’nin en dikkat çeken yanlarından biri ise tek seferde 500 TL ve üzeri alışverişlerde müşterilerine daha sonraki siparişlerde kullanabilecekleri puan kazandırma özelliği olabilir.

Online Matbaa Sitesi Ürün Fiyatları

150 TL ve üzeri alışverişlerden kargo ücreti talep etmeyen Online Matbaa Sitesi’nin en çok tercih edilen ürünleri ve fiyatları şu şekilde:
Kartvizit (Bin adet): 35,40 TL
Etiket (Bin adet): 55,51 TL
El İlanı (Bin adet): 64,76 TL
Cepli Dosya (5 yüz adet): 767 TL

Online Matbaa Sitesi Referansları

Online Matbaa Sitesi’nin referanslarını Türk Kızılayı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Medical Park, TÜRGEV, Saray Belediyesi, Kağıthane Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Easy Travel ve Meal Box şeklinde sıralayabiliriz.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mavi arka plan önünde duran İngilizce kitabı ve İngiltere'yi çağrıştıran şemsiye, telefon kulübesi, saat kulesi ile ayakkabı

Ankara İngilizce Kursları: Eğitim Programları, Öğrenci Yorumları ve Adresleri

Google Website Adres Değişikliği Güncellenmesi ve Yapılması Gerekenler