in ,

Emojiler Her Yerde! Poolmoji ve Emoji Movie Geliyor

Emojiler hayatın her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bugün emojilerden sizlere iki güzel haberimiz var. İlki yaratıcı tasarımcıların emojiler kullanarak tasarladıkları bilardo toplarıyla ilgili. Emojiler bildiğimiz bilardoyu daha renkli ve eğlenceli hale getiriyorlar. Cansız toplar emojilerle adeta karakterlere bürünüyorlar ve bilardo oyunu emojilerle can buluyor. İkinci haberse emojilerin baş rolünü üstlendiği bir sinema filmiyle ilgili. Emoji Movie bu yıl ağustos ayının başında vizyona girecek. Filmin fragmanı ve karakterleriyle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Bilardo Topları + Emojiler = Poolmoji

emoji bilardo topları

Jean-Baptiste le Divelec ofislerine yeni alınan bilardo masasını görünce arkadaşları Winigreeni, Joseph Davies, Sonali Ranjit, and Xuan Pham ile birlikte bilardo oynamayı daha eğlenceli hale getirecek “poolmoji”yi hayata geçirmeye karar verdiler. Ekip üyeleri bilardo topları üzerinde tüm yaratıcılıklarını konuşturarak adeta bilardoyu baştan yarattılar.

Emojilerin birçok farklı obje üzerinde kullanıldıklarını zaten biliyorduk. Bardak altılıklarından, kalemlere kadar emojileri farklı yerlerde görmek artık bizleri şaşırmıyor. Jean-Baptiste le Divelec ve arkadaşlarının yaptığı “poolmoji”nin bizleri şaşırtmasının sebebi de bu ekip bilardo topları ve emojileri birleştirerek hem bilardo oynamayı farklılaştırdılar hem de emojileri hayatın yeni bir alanında daha karşımıza çıkardılar.

Bilardo Topları Nasıl Boyandı?

Bilardo Topları Nasıl Boyandı?

Ekip 15 bilardo topuna her birine farklı birer emoji seçerek hayat verdi.  Her biri farklı bir yüz ifadesiyle boyanan toplar için seçilen emojilerin birbirleriyle ilişkiye girebilecek emojiler arasından seçilmesine dikkat edildi. Emoji karakterleriyle can bulan bilardo toplarıyla oynanan oyunda cansız toplar adeta karakteristik özellikler kazandı ve bu durum bilardo oyununu daha renkli hale getirdi. Örneğin güneş gözlüklü cool bir emoji suratı taşıyan bir topla hemen yanı başında ona kalpli öpücük atan bir topu görmek oyuna değişik bir hava getiriyor. Bilardo toplarının bitmesinden sonra ekip gift ve fotoğraflarla yarattıkları yeni bilardo oyununu ve ortaya çıkan ilginç manzaraları paylaşmaya başladılar.

Emoji Bilardo Topları olarak da tanımlanan poolmoji setini yaratan tasarımcılar yakında geliştirilen bu setin satışa çıkarılacağını ve bu farklı oyunun yeni meraklılarına kavuşacağını açıkladılar. Emojilerin her geçen gün farklı ürünlerin üzerinde yer alarak bir şekilde ticarileştiğini biliyoruz. Bu sürecin bir parçası olarak bilardo topları+emoji=poolmoji çeklinde geliştirilen bu projeyle hem bilardo oynamaya farklı bir tat katılacak hem de tasarımcılar geliştirdikleri oyunla bir hayli başarılı olacaklar gibi gözüküyor.

Yakında Emoji Movie Geliyor

Emojiler ve hayatın farklı alanlarında emojilerle karşılaşmaktan bahsetmişken poolmojiye ek güzel bir haberimiz daha var. Emojilerin baş rol oynayacağı Sony tarafından yapımı üstlenilen Emoji Movie bu sene vizyona giriyor. Filmin ilk fragmanı yayınlandı bile.  T..J. Miller, James Corden, Ilana Glazer gibi isimlerin seslendirme yapacağı filmde, daha birçok tanınmış isim sesleri ile katkıda bulunacak. Bu arada, üç boyutlu olarak yayınlanacak olan filmin yönetmenliğini Anthony Leondis üstleniyor.

Bu sene Ağustos ayını başında filmin vizyona girmesi bekleniyor. Yayınlanan afişlerden yola çıkarak filmde rol alacak emojiler de yavaş yavaş belli oluyor.  Afişlerde şimdiye kadar kullanılan emojiler “devilicious”, “gimmie”, “meh”, “hapens” ve “crazy happy” olarak adlandırılmışlar.

emoji movie poster

Emojiler her alanda birçok objede karşımıza çıkmaya devam edecekler gibi gözüküyor. Emojiler ve emojilerin kullanıldığı objelerle ilgili daha birçok haber görmek artık bizler için şaşırtıcı değil. Peki sizin bu emoji çılgınlığıyla aranız nasıl? Emojilerin varlığına alıştınız mı? Emojileri nerelerde görüyorsunuz? Karşınıza çıktığında en çok sizi şaşırtan emojili obje ne oldu?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kalem, Kağıdın Fendi Bilgisayarı Yendi!

Dünyanın 8. Kıtası Zelandiya Hakkındaki Gerçekler