in ,

Pinterest, Buzzfeed, Foursquare… İşte Popüler Şirketlerin Birbirinden Renkli Muhteşem Ofisleri 👍🏼

Verimli çalışmak için keyif veren huzurlu bir ofis, her insanın isteğidir. Eğer ofisiniz karanlık, havasız ve uygun sıcaklık koşullarında değilse ayaklarınızın işe doğru gitmek istememesi normaldir. Bu yüzden ofis ortamı mühimdir.

Şimdi gelin isterseniz özellikle son yıllarda hayatımıza giren, bazı popüler şirketlerin (diğer deyişle startup’ların) ofislerine göz atalım…

1. Foursquare

Böyle bir ofise kim check-in yapmak istemez ki! Foursquare’nin New York’ta yer alan bu ofisi hem çalışmak hem de dinlenmek için ideal özelliklere sahip. Oyun odası, özel mutfağı ve dinlenme alanları ile Foursquare hakikaten şahane bir ofise sahip.

2. Spotify

Spotify da New York’ta konuşlanan bir şirket. İki katlı bir yapıya sahip olan bu ofiste çalışmak için masa başında durmanıza gerek yok. Ferah ve geniş bir ofis olması nedeniyle istediğiniz yerde çalışmanıza devam edebiliyorsunuz.

3. Evernote

Not alma konusunda çığır açan özellikler sunan Evernote’un ofisi Redwood City, Kaliforniya’da. Oisin lobisinde su muhafaza eden bitkilerin yer alması da manidar. Tabii şirketin sembolü olan fil figürlerine de ofisin çeşitli yerlerinde rastlamak mümkün.

4. Buzzfeed

İnternet dünyasının en eğlenceli sitelerinden biri olan Buzzfeed aslında 2006 yılında kuruldu. Ancak popülaritesi son beş yılda inanılmaz artan bu platform, New York’tan yönetiliyor. Eğlence sunan bir sitenin ofisi de oldukça eğlenceli takdir edersiniz ki…

5. Pinterest

Pinterest’i duymadıysanız ya da Pinterest’te saatlerinizi geçirmediyseniz çok da iyi bir internet kullanıcısı değilsiniz demektir. Esasında bir görsel paylaşım sitesi olan Pinterest, aklınıza gelebilecek her konu hakkında olağanüstü içeriklere sahip. Yani Pinterest’e girip sözgelimi sevdiğiniz bir konu olan “sukulent” yazdığınız zaman muhteşem ve her gün yenilenen pek çok içeriğe ulaşıyorsunuz.

Neyse, ofis diyorduk. Pinterest, San Francisco’dan yönetiliyor. Özellikle mekan tasarımı fikirleri bazında Pinterest’in en önemli içerik sitesi olduğunu düşünürsek yeşillikler, şahane mobilyalar ve daha pek çok şeyle birlikte minimalizm ve konforu bir arada sunuyor bu ofis.

6. Dropbox

Veri saklama hizmeti sunan Dropbox modern, minimal ve zarif bir ofise sahip. Yani bu ofis tam anlamıyla karakter sahibi bir mekan.

7. Slack

Büyük ya da küçük fark etmeksizin, bir proje üstünde çalışan bir ekibin daha kolay iletişim sağlamasını hedefleyen Slack uygulaması iş hayatını son derece kolaylaştıran bir uygulama.

İnsanların işlerini kolaylaştıran bir şirket olarak Slack da kendi çalışanlarının hayatını keyifli hale getirmeyi biliyor. Zira Slack’in ofisine bakınca böyle bir vizyon görüyoruz.

8. Uber

Ulaşımda çığır açan ve dünyanın pek çok kentinde insanların araç sahibi olmaları için bir gerekçe bırakmayan Uber’in pek çok şehirde ofisi var. Ancak şirketin esas  merkezi San Franciso’da. Ancak bu ofisi tarif etmeye gerek yok. Uber ofisinin dıştan çekilmiş fotoğrafı size çılgınlığın boyutlarını gösterecektir.

9. Snapchat

Snapchat de son dönemlerde Instagram sağlam bir darbe yemesine rağmen hala popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Toplamda 4 farklı ofisi olan şirketin ana merkezi Kaliforniya’da sahil kenarındaki müstakil ev. Yani bir üstteki Uber kadar şaşaalı bir ofis ortamı yok, ama ne olursa olsun, denize sıfır olması tüm eksileri artıya çeviriyor. (Bu arada şirket daha ciddi bir yapıya taşınma konusunda kararlı olduğunu da belirtelim.)

10. Tumblr

2013 yılında Yahoo tarafından 1.1 milyar dolara satın alınan ve hemen herkesin bir dönem (ve hala) epey vakit geçirdiği içerik paylaşım sitesi Tumblr da New York’tan yönetilen eğlenceli bir site. Sitenin eğlenceli yapısı ise mimariye de yansımış durumda. Sadelik ve eğlence bir arada. Çalışanlarına konserlere ve diğer etkinliklere gitmeleri için yıllık 2500 bonus veren bir şirketten bahsediyoruz burada. Vay be… Ne şirketler varmış meğer.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Emoji Perdede Bu Hafta: Aile Arasında Hakkında Bilinmeyenler 🎥

Beklenen Özellik Sonunda Geliyor! Repost Çok Yakında Instagram’da