in ,

Mutfağını Yenilemek İsteyenlere İlham Verecek Şahane Mutfaklar 😍

Mutfak bir evin en önemli yeridir, kalbidir desek abartmayız. Hem yemek yapılan hem yemek yenen mutfakta zaman geçirmek, televizyon izlemek, arkadaşlarla sohbet etmek de ayrı bir keyiftir hani. Ancak belli zaman aralıklarıyla mutfağınızı yenilemek isteyebilirsiniz.

Biz de bu yazıda size ilham verecek şahane mutfak tasarımları göstereceğiz. Eğer mutfağınıza taze bir soluk katma düşüncesindeyseniz bu yazı tam size göre!

1. Açık Raf

Özellikle oturduğu evin sahibi olan kişilerde açık raf sistemi yaygın hale geliyor. Tabak ve diğer mutfak gereçlerinin görünür olması, mutfak sahibinin daha net bir dekoratif tarz sergilemesine yardım ediyor. Eğer siz de bu tarzı mutfağınıza uygulamak isterseniz fayansları zedelememek için askılı rafları düşünebilirsiniz.

2. Seyyar Masa

Metrekare bakımından büyük mutfaklarda bile yemek masasının hareket ettirilebilir olması çok önemlidir. Bu yüzden bilhassa son yıllarda tekerlekli mutfak masaları oldukça revaçta. Böylece dilediğinizde mutfak masasını başka bir yere kolayca götürebilir, mutfakta özgürce alan açabilirsiniz.

3. Ahşap Mutfak

Son yıllarda mutfaklarda kontrplak malzemelerin yaygın bir biçimde kullanıldığını biliyoruz. Özellikle IKEA mutfak ürünleri büyük oranda kontrplak bazlı şeyler. Fakat odundan yapılan mutfak eşyaları ve ahşap ürünler de modern mutfaklarda görünürlük kazanmaya başladı.

4. Mavinin Tonları

Mavi rengin mutfak trendlerinde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. ​Meriwether Architecture & Design tarafından hazırlanan bu mutfakta kullanılan mavi tonu ise insanda eline sprey alıp mutfağa girişme hissi uyandırıyor!

5. Pastel Tonlar

Eğer mutfağınızın biraz daha renkli olmasını arzuluyor, ama tamamen renkli olmasına da henüz hazır hissetmiyorsanız mutfağın bir duvarını pastel bir renge boyayabilirsiniz. Doğal ve odunsu tonlar, mutfağı renklendirmek için ideal renklerdir.

6. Mermer Tezgah

Halihazırda mutfak tezgahlarının hemen hepsi mermerden yapılır. Kaliteli mermer olur, kalitesiz mermer olur; orası tartışılır. Fakat son yıllarda zıt renkli ve damarlı mermer tezgahlar moda olmaya başladı. Mutfağa oldukça şık bir görünüm kazandıran bu tür mermerlerin de hakikisini bulmak için kesenin ağzını biraz açmak şart.

7. Endüstriyel Görünüm

Çelik ve metal hatlı tezgahlar, grinin tonları, minimal oturma düzenleri, açıkta duran borular, demir tutamaçlar… Şehirli ve endüstriyel görünümlü mutfaklar da son yıllarda çok moda. Yani eski sanayi bölgelerinin modernize edilerek “hipster” kafeler haline getirilmesi akımının bir örneği olan bu tür mutfakları ufak ve renkli dokunuşlarla sıcacık hale getirebilirsiniz.

8. Çiftlik Esintileri

Eski Hollywood filmlerinde görmeye alıştığımız renkli mutfaklar, beyaz ve grinin hakim olduğu sıkıcı mutfaklara karşı harika bir alternatif. Gerçi sadece Hollywood filmlerinde değil; paşalı, hanım ağalı, bıyıklı, sakallı ATV aşiret dizilerinde, Asmalı Konak’larda, Zerda’larda filan da bu tür mutfakları çok gördük.

9. Desenli Tavanlar

Beyaz tavandan gına gelmedi mi artık? Beyaz masalar, beyaz tezgah, beyaz buzdolabı, beyaz bulaşık makinesi, beyaz tabak… Bunun yerine en azından tavanınızı renkli bir duvar kağıdıyla kaplayarak mekana ferahlık getirebilirsiniz.

10. Desenli Fayanslar

Mutfakta halı kullanımı pek uygun olmayabiliyor. Özellikle evde bir çocuk varsa, hele de bu çocuk yürümeye yeni başladıysa ve eline aldığı portakalı, domatesi kemirmeye başladıysa vay o halının haline! Bu yüzden mutfakta halı kullanma taraftarı değilseniz halı görünümü veren desenli fayanslar, mutfağınıza epey hacim katabilir. Hem fayansın temizlenmesi daha kolay olur, ancak ıslakken kaygan olabilir, ona da çare bulursanız bu iş tamamdır.

Daha başka onlarca muhteşem mutfak dekorasyon fikri için buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

Konfor ve Tasarım Denince Akla Gelen En İyi Mobilya Markaları

Ev Satın Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Emoji TV: Türkiye Bu Hafta Hangi Dizileri İzledi? Ekranlarda Neler Oldu?

Tatlı Severleri Kendine Hayran Bırakacak Instagram Hesapları 🍩🍰🍪🍫