in

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Starbucks, Harry Potter Evreni İçeceklerini Hayata Geçiriyor 🍺

-SPONSOR REKLAM-

Harry Potter hayranlarını sevindirecek bir haber kahve devi Starbucks’dan geldi.

Geçtiğimiz yıl Unicorn Frappucino ile bir anda dikkatleri çeken kahve devi, bu yılda Harry Potter evreni içeceklerinden Butterbeer’a yer vereceğini açıkladı.

Harry Potter Evreni Starbucks’a Taşınıyor

Yeni kahve türleri ve farklı pazarlama taktikleriyle her yıl yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Starbucks’ın bu yıl radarında Harry Potter var. Geçtiğimiz yıl pembe rengiyle oldukça minnoş bir görünüm sergileyen Unicorn Frappucino’yu piyasaya süren firma, bu yıl da Harry Potter evreninin Butterbeer içeceklerine dükkanlarında yer verme kararı aldı.

Butterbeer Latte ve ButterBeer Frappucino

kaymak birası

Aslında bir süredir Starbucks sınırlı sayıdaki şubesinde Butterbeer latte ve Butterbeer frappucino isimleriyle Harry Potter evreni içeceklerine yer veriyordu. Ancak bu yıl bu içeceklerin daha fazla ülkede satışa sunulması planlanıyor.

İçeceklerin tadının nasıl olduğu bizler için şu an merak konusu olsa da, şu ana kadar içeceği tatma şansı elde edenler lezzetli bir tat deneyimlediklerini belirtiyorlar.

-SPONSOR REKLAM-

Alkollü Olacak Mı?

İçeceklerle ilgili akıllara gelen ilk soru ise kahvelerin içerisinde alkol olup olmayacağı oldu. Malum Harry Potter serisinde bu içeceklerin içerisinde  az oranlarda da olsa alkol bulunuyor.

Starbucks’ın şu ana kadar satışa sunduğu Harry Potter içeceklerinde alkol bulunmuyor. Şekerli yoğunluklu içeceklerin bu yıl bir değişiklik yaşayıp yaşamayacağı ise şu an için bilinmiyor. Hayali bir evrenin içeceklerinin tadının Starbucks tarafından nasıl yorumladığı ise oldukça merak konusu.

Hangi Ülkelerde Satılacak?

Bu özel kahvelerin ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz belli değil. Unicorn Frappucino’nun çok az sayıda ülkede satışa sunulduğu düşünülürse bu olasılık şimdilik düşük gözüküyor.

Ancak hiç belli olmaz, Starbucks bu sefer bir farklılık yapıp bu merak uyandıran lezzetleri Türkiye’de de satmak isteyebilir.

En azından bizim umudumuz bu yönde! 😋

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

instagram

Dünyanın ve Türkiye’nin En Popüler Instagram Hesapları

pietro cataudella çizimleri

Instagram’ın En Taze Çizim Yeteneklerinden Pietro Cataudella’ya Bayılacaksınız! 😉