in ,

Hikayesi “Ayla” Filmine Konu Olan, Ayla’nın Manevi Babası Süleyman Dilbirliği Vefat Etti 😢

“Ayla” filmiyle hayatımıza girdi, hikayesiyle milyonları ağlattı.

Koreli Eunja Kim’in manevi babası, Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği tedavi tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Merhametiyle Gönülleri Fetheden Kore Gazisi Vefat Etti

Bir süredir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti.

91 yaşındaki Dilbirliği yaklaşık 1 aydır solunum ve böbrek yetmezliği tanısıyla yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

“Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım’da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir.”

Ayla’nın Babasına Yaptığı Ziyaret Gözleri Doldurmuştu

Geçtiğimiz haftalarda babasını ziyaret eden Ayla( Eunja Kim) ve Dilbirliği’nin yaşadığı duygusal dakikalar herkesi üzmüştü.

Ayla Filmiyle Hayatımıza Girmişti

Kore Savaşı’nı ve Dilbirliği’nin hikayesini yeniden gündemimize taşıyan ise Ayla filmi olmuştu.

Kore’de ki Türk alayı ve savaşta ailesini kaybeden bir kız çocuğu arasında gelişen olayları seyirciyle buluşturan film bir anda Türk seyircisinin gündeminde kendine yer bulmayı başardı.

Kore Savaşı ve Ayla filmiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Ayla Filmiyle Yeniden Hatırladığımız Kore Savaşı ve Bilinmeyen Yönleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Youtube 2017’nin Enlerini Açıkladı! İşte Youtube Rewind 2017’den Nusret Sürprizi 😮

Parti Başlasın: Karşınızda Victoria’s Secret Fashion Show 🎉🎉