in ,

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Emoji Perdede Bu Hafta: “Thor: Ragnarok” Filmine Dair Bilinmeyenler 🎥

-SPONSOR REKLAM-

Thor: Ragnarok filmi vizyona bomba gibi girdi.

Peki sen perde arkasında yaşanan bombalardan ne kadar haberdarsın?

İşte karşında bilinmeyenleriyle Thor: Ragnarok!

1.Diyalogların %80’i Doğaçlama

Filmde yer alan diyalogların %80’inin doğaçlama olduğunu öğrenmek biraz şaşırtıcı oldu, biliyoruz. Eminiz senaristte filmi izlediğinde oldukça şaşırmıştır. 😀

Açıklamalara göre bunun nedeni oyuncu kadrosu içerisinde “rahat ve işbirlikçi bir hava” yaratmakmış.

2.Cate Blanchett’in Filmde Yer Alma Sebebi Çocukları

Cate Blanchett, Marvel hayranı olan çocuklarını memnun etmek için film teklifini kabul etmiş. Annesinin Hela rolünü üstlenmesini öneren Blanchett’in en büyük oğlu Dashiell John Upton, bu rolün annesinin kariyerinden büyük bir patlama yaratacağını düşünüyordu.

3.Rol İçin Günlük 6000 Kalori

Chris Hemsworth’un rol gereği oldukça iddialı ve heybetli bir görünüme kavuşması gerekiyordu. Bunun içinde oldukça sıkı bir diyet yapması gerekti. Günlük 6000 kalori alan Hemsworth, haftada 6 gün spor yaptı.

4.Doctor Strange-Thor Buluşmasının Sırrı

Malum Thor ve Dr Strange’in bir araya geldiği bir sahne bulunuyor. Bu sahnenin Dr Strange’in setleri yıkılmadan hemen önce çekildiğini biliyor muydunuz?

5.Hulk’ın Sesi Farklılaşıyor

Marvel filmleri içerisinde Thor’u Lou Ferrigno’nun Hulk karakterini artık seslendirmeyeceğine dair işaret eden film olarak görmek mümkün. Bundan sonra Mark Ruffalo Hulk’a sesini verecek. Ferrigno, Incredible Hulk (2008), Yenilmezler (2012) ve Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)’de Hulk karakterine sesini vermişti.

-SPONSOR REKLAM-

6.”Küçük Çin’de Büyük Bela” Filmin İlham Kaynağı

Taika Waititi filmin 1970’i ve 1980’li filmlerin bilim kurgu filmlerinden oldukça ilham aldığını söylüyor. Hatta 1986 yılında çekilen Küçük Çin’de Büyük Bela filminin etkilerini Thor: Ragnarok’da çok fazla görmek mümkün.

7.Thor’un Çekici Bazen Bir Şemsiye, Bazen Bir Baston

Filmde dünyaya gelen Thor’un Mjolnir isimli sihirli çekicini bir şemsiye formunda kullandığını görüyoruz. Ancak çizgi romanda Thor ölümlü karakteri Dr Donald Blake’in bastonu olarak Mjolnir’i kullanıyor.

8.Sif Karakteri Neden Filmde Gözükmedi?

Sif karakterinin filmde gözükmesi gerekiyordu. Ancak aktör Jaimie Alexander’ın oynadığı dizi Blindspot’ın 3. sezonuyla film takvimi çakıştı. Bu nedenle yapımcı Kevin Feige’nin de yönlendirmesiyle filmde Sif bir görevdeymiş gibi lanse edildi.

9.Led Zeppelin’den Thor:Ragnarok’a Ayrıcalık

Malum hem filmde hem de fragmanda Led Zeppelin’in “Immigrant Song” isimli şarkısını dinliyoruz. Bu oldukça dikkat çekici bir durum, çünkü Led Zeppelin şarkıları oldukça nadir bir şekilde filmlerde, dizilerde veya oyunlarda kullanılması için lisans hakkı veriyor.

10.Jurassic Park’dan Sonra Bir İlk

Sam Neill ve Jeff Goldblum’u uzun yıllar sonra bir araya getirme şerefine Thor:Ragnarok nail oldu. İkili en son 1993 yılında Jurassic Park filmi için bir araya gelmişti.

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

renksiz elmas

Dünyanın En Büyük Renksiz Elması Rekor Fiyata Satıldı! 💠

istanbul

Emoji Test: Hangi Şehirde Yaşaman Gerektiğini Hala Bilmiyorsan Seni Buraya Alalım!