in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Avengers: Infinity War Hakkında Bilinmeyenler

Hem yıldız dolu kadrosu hem de 10 yıldır inşa edilen Marvel Sinematik Evreni’nin taçlandıracak film olması nedeniyle herkesin yıllardır beklediği Avengers: Infinity War filminin bilinmeyenlerini sizler için yazdık.

Kazanan Seyirci Oldu

Film aslında 4 Mayıs 2018’de vizyona girecekti. Ancak bir diğer Disney filmi olan Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi 25 Mayıs 2018’de vizyona gireceği için filme daha fazla vizyon süresi tanımak adına vizyon tarihi bir hafta öne çekildi.

En Uzun Marvel Filmi 

Avengers: Infinity War 156 dakikayla Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun filmi.

Gelecek Muhtemel Rekorların İlki

Filmin ilk fragmanı çıktığında 24 saat içinde 230 milyon izlenerek bir rekor kırdı.

Yıllar Süren Bir Emek

Iron Man’in 2008’de vizyona girmesinden sonra bu film ile birlikte Marvel Sinematik Evreni 10. yaşını kutluyor. Avengers: Infinity War bu evrenin 19. filmi.

Spoiler Verme Tom!

Spider-Man’i canlandıran Tom Holland’ın senaryonun tamamını okumasına izin verilmemiş. Holland, Spider-Man: Homecoming (2017) hakkında çok fazla bilgi verdiği için böyle bir önlem alınmış.

Çekimler Bir Yıl Sürdü

Filmin çekimleri Ocak 2017’de başlayıp Ocak 2018’de sona erdi. Bu filmle beraber henüz isimlendirilmeyen ve 2019’da vizyona girecek olan devam filmi arka arkaya çekildi.

Gizlilik Önemli

Durham Kathedrali’nde yapılan çekimler için bütün kilise sıraları dışarı çıkarılmış ve 6 Mayıs Cumartesi gecesi yapılan çekimlerden sonra da Pazar günkü ayin için sıralar içeri taşınarak hazır hale getirilmiş. Pazartesi günü ise her şey tekrar değiştirilerek çekimlere devam edilmiş. Çekimler sırasında güvenlik o kadar sıkıymış ki katedralin bekçilerinin bile katedrale girmelerine izin verilmemiş.

Başrolden Ufak Bir Rica

Robert Downey Jr. filmin çekimleri Atlanta’daki stüdyolarda gerçekleştirileceği için Los Angeles’taki evinde bulunan bütün mobilyaların Atlanta’ya taşınmasını istemiş. Bu isteği prodüksiyon şirketi tarafından kabul gördü ve eşyalar taşındı.

Wakanda Güney Afrika’ya Yakın Olabilir Mi?

Wakandalıların savaş çığlığı “Yibambe” Xhosa dilinde “Güçlü Dur” anlamına geliyor. Xhosa, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin resmi dillerinden biri.

Geçmişe Selam

Russo Kardeşler daha önce yönettikleri iki Captain America filminde yönetmenliklerini üstlendikleri Cımmunity ve Arrested Development dizilerine selam göndermişlerdi. Bu filmde de Arrested Development’a yapılan bir gönderme mevcut. Bir Arrested Development karakteri olan Tobias Fünke, Collector’ın eşyaları arasında görülüyor.

Büyük Değişim

Filmin yapımcısı Kevin Feige’e göre bu filmde Avengers kadrosu sarsılacak ve gelecek Avengers filminde önceki iki filme göre daha farklı bir Avengers ekibi göreceğiz.

Captain Marvel İçin Biraz Saha Sabretmeniz Lazım

Bir diğer önemli Marvel karakteri olan Captain Marvel’ın beyazperdeyle ilk bu filmde buluşması planlanıyordu. Ancak planlar değişti ve Captain Marvel’ın önce kendi filmiyle başlangıç yapıp sonrasında diğer Avengers filminde yer alması kararlaştırıldı.

Her Hali Yakışıklı

Bu filmde Captain America’yı canlandıran Chris Evans’ı daha farklı bir görünümle görüyoruz. Civil War’un sonunda Steve Rogers, çizgi romanlarda da birkaç kez olduğu üzere Captain America unvanını bırakmıştı. İlk seferinde Nomad unvanını benimsemişti ve o zamanki kostümü bu filmde de görüldüğü gibiydi. İkinci seferinde bıraktığında da sakalı uzun olarak resmedilmişti. Bu filmdeki görüntüsüyle Steve Rogers, çizgi romanlardaki en popüler iki bırakışının bir kombinasyonunu yansıtıyor.

Egale Edilmesi Zor Bir Başarı

Avengers: Infinity War ile beraber Robert Downey Jr. ve Chris Evans, Iron Man ve Captain America karakterlerini 9. kez canlandırıyorlar. Bu da onları Hugh Jackman ile aynı süper kahramanı en çok kez sinemada canlandırma konusunda eşitliyor. Jackman Wolverine karakterini 17 yılda 9 kez canlandırırken bu rakama Downey Jr.  10, Evans ise 7 yılda ulaştı.

Büyük Buluşma Bu Filmde Gerçekleşiyor

Bu filmde daha önce birbirlerinden haberi olmayan Guardians of Galaxy ve Avengers ekipleri ilk defa karşılaşıyor.

Karakteri Özetlemiş

Josh Brolin 2014’teki Comic Con’da Thanos rolünü canlandıracağını sonsuzluk eldivenini takarak açıkladı. Kevin Feige’in tanımına göre Thanos, Marvel evrenin “en büyük, en iyi ve en havalı” kötü karakteri.

Sherlockların İşbirliği

Robert Downey Jr.’ın Iron Man dışında birden fazla kez beyazperdede canlandırdığı bir diğer karakter Sherlock Holmes’tü. Downey Jr. daha önce Marvel filmlerinde Holmes’ün sadık yardımıcısı John Watson rolünü canlandıran Ben Kingsley ve Martin Freeman ile çalışmıştı. Bu filmde de bir diğer Sherlock Holmes, Benedict Cumberbatch ile beraber oynuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzak Mesafe İlişkisi Yürütmek İsteyenlere Faydalı 10 Tavsiye

Son Akşam Yemeği Resmi Hakkında Çarpıcı Gerçekler