in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Black Panther Hakkında Bilinmeyenler

16 Şubat’da vizyona geren daha dumanı üstünde tüten yepyeni bir filmin bilinmeyenlerini Emoji Perde’ye taşıyoruz. Ryan Coogler’ın yönetmenliğini üstlendiği film önümüzdeki günlerde sinema camiasında çokça konuşulacakmış gibi görünüyor.

Black Panther İlk Olarak 1966’da Görücüye Çıktı

black panther karikatür

Bir Marvel filmi olan Black Panther ilk olarak 1966 yılında Fantastic Four dergisnin 52. sayısında çizgi roman olarak okurlarla buluştu.

Çekimler İçin Kadın Oyuncuları Bulmak Zor Oldu

kadın savaşçılar

Çekimler öncesi oyuncu kadrosu oluşturulurken yapımcıların en çok zorlandığı konu doğru kadın oyunculara ulaşabilmek oldu. Filmde önemli bir yer sahibi olan kadın şavaşçıları bulmak için ekip çok büyük çaba harcadı. Oyunculardan bazıları Broadway dansçıları arasından seçildi.

Wakanda’da Hangi Dil Konuşuluyor?

wakanda

Wakanda’da konuşulan dile karar vermek yapımcılar için bir başka zorlayıcı oldu. Uzun tartışmalar sonunda ekip resmi bir Güney Afrika fili olan Xhosa’da karar kıldı. Hatta King T’Chaka karakterine hayat veren John Kani çekimler sırasında Xhosa filini kendi aksanıyla konuşuyor.

Çekimler Öncesi Müzikler İçin Özel Bir Çalışma Yapılmış

black panther

Film için ekip kamera karşısına geçmeden önce müzikler için müzisyen Jabari Exum başkanlığında özel bir çalışma yapıldı. Etnik Afrika havasını filme taşımak isteyen yapımcılar Afrika davullarıyla film ekibini çekimler için özel olarak hazırladı.

Daniel Kaluuya Gergedan Sahnesi İçin Ata Binmeyi Öğrendi

Daniel Kaluuya

Filmde gergedan sürerken gördüğümüz Daniel Kaluuya bu sahneler için ata binmeyi öğrendi. Ata binmeyi öğrenmek bile oyuncu için oldukça fazla zaman aldı.

Çekimler İçin Özel Çalışma Kampları Düzenlendi

black panther oyuncular

Film çekimleri başlamadan önce oyuncular için karakterlerine tam hakim olmalarını sağlamak amacıyla özel çalışma kampları organize edildi.

Michael B. Jordan’ın Makyajı 2.5 Saat Sürdü

Michael B. Jordan

Oyuncu her çekim günü makyaj masasında tamı tamına 2.5 saat oturmak zorunda kalmış.

Film İçin Yeni Bir Dünya İnşa Edildi

Filmin iç mekan çekimlerinin büyük kısmı ve bazı dış mekan çekimleri Atlanta’da film için özel olarak inşa edilen setlerde gerçekleştirildi. Bu film için özel yeni bir dünya olarak adlandırabileceğimiz devasa bir set inşa edildi. Örneğin sette 25.000’den fazla kübik köpük kullanılarak kayalık bir alan inşa edildi.

Oyuncuların Bir Çoğu Çıplak Ayaklı

Filmin bir başka ilginç noktası ise ayakkabılar. Kostüm ekibi her beş oyuncudan üçünün filmde çıplak ayaklı olmasına karar vermiş. Filmde ayakkabılı oyuncuları bulmak zor olacak gibi görünüyor.

Çekimler Turkana Gölü Yakınlarında Yapıldı

turkana gölü

Filmin dış mekan çekimlerinden bazıları Etiyopya, Kenya sınırında bulunan Turkana Gölü ve gölün yakın çevresinde yapıldı. Aynı mekan Iron Man 2 filmine de ev sahipliği yapmıştı.

Gerçek Gorilla Şehri Filmdekinden Farklı Olarak Yazıldı

gorilla şehri

Senaryoda Gorilla şehri yağmur ormanlarının ortasında yer alan bir şehir olarak planlanmış ancak yönetmen Ryan Coogler şehrin karla kaplı dağlarda bulunması gerektiği yönünde tavsiye verinde gerekli değişiklikler yapıldı.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Maaşıyla Okul Yenileyen, Köy Köy Dolaşan Onur Öğretmen’in İlham Veren Hikayesi 👏🏼

Mc Doner, Pizza Hat, Burger Friends… Dünyanın Dört Yanından Şaşırtan Restoran İsimleri 😀