in ,

Böcek Burgerlar, Böcek Barları… Böyle Lezzetler Görülmedi! 🍔🐛🍔

Yemeğin içinde ufacık bir sinek çıkması sizin için çok büyük bir sıkıntı olabilir, ancak anlaşılan İsviçre’de bir grup tüketici bunu hiç sorun etmiyor.

İsviçreli süpermarket zinciri Coop, farklı tatlar denemek isteyen müşterilerine oldukça farklı bir lezzet sunuyor. İçinde böcek bulunan böcek burger ve böcek topları bu lezzetler sadece birkaçı.

Bu Lezzete Kim Hayır Diyebilir!

Özellikle Uzakdoğu kültüründe böcek yemek hiç de anormal bir durum değil. Günümüzde bu yemek kültürü Batı ülkelerinde de kendine yer edinmeye başladı. İsviçreli süpermarket zinciri Coop’dan gelen yeni bir hamle ise bu durumun ne kadar popülerleşmeye başladığının da bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Farklı tatlar denemek isteyen müşterilerine içinde böcek bulunan böcek burger ve böcek topları gibi farkı ürünler sunmaya başlayan market çok konuşulacak gibi duruyor.

Daha Sürdürülebilir Bir Protein Kaynağı

Ürünler, böcek içeren yiyecekler satmasıyla bilinen Essento adlı İsviçreli bir şirket tarafından üretiliyor. Üstelik firmanın ürünlerini pazarlama mottosu ise oldukça dikkat çekici!

Böcek içeren besinler, et veya tavuktan daha sürdürülebilir bir protein kaynağı.

Market zinciri Coop ise kendi internet sitesinde bu ürünleri “sağlığınız için”, “lezzetli’ gibi kelimelerle tanıtıyor.

Ana Malzemesi Un Kurdu

Böcek burgerların ana malzemesi un kurdu! Pirinç, havuç, kereviz, pırasa gibi sebzeler ve baharatlar ise burgerların diğer malzemeleri arasında.

Seçenekler Arasında Böcek Köfte de Yer Alıyor

Coop’un sunduğu bir diğer ürünse un kurdu, nohut, soğan ve sarımsakla yapılan, kişniş ve maydanozla tatlandırılan köfteler. Ayrıca market raflarında çekirge, hurma, elma, kuru üzüm ve yaban mersininden yapılan enerji barları da bulunuyor.

“Böcekleri besin olarak kullanmanın birçok faydası var. Besin değerleri çok yüksek ve gezegen kaynaklarını koruma konusunda da yardımcı oluyor. İşte bu yüzden böcekler modern beslenme için mükemmel bir seçenek.”

Essento’nun kurucu ortağı Christian Bärtsch

Fiyatları Ne Kadar?

Ürünlerin satıldığı market sayısı her geçen gün artan talep nedeniyle daha da artıyor. İçinde iki tane böcek burger bulunan paketin fiyatı yaklaşık 9 Dolar iken, böcek barların tanesi ise 3,60 Dolar.

Sizi bilemeyiz ama biz bu lezzetlere henüz hazır olduğumuzu düşünmüyoruz.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bu Dondurmaların Tadı Oldukça “Kirli”! Nasıl Mı? 🍦🍧🍦

Eksikleri Yok, Fazlaları Var: Down Sendromu Hakkında Bilinmesi Gerekenler!