in ,

Banka Hatası Onu Dünyanın En Zengin Adamı Yaptı! 💰💰

Bir sabah uyandığınızda banka hesabınıza milyon dolarların olduğunu öğrenseniz ne hissederdiniz?

Gelin bu durumu bizzat yaşamış birinden neler hissedilebileceğini öğrenelim! 😉

Bir Anda Dünyanın En Zengin Adamı Oldu

Belçikalı Luc Mahieux, bir sabah bankaya gittiğinde 2 trilyon euroluk servetiyle dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip olduğunu öğrendi. Peki ama sıradan bir insan olan Mahieux bu ünvanı nasıl kazanmıştı?

Belçika’nın Ardenler bölgesindeki Dinant kasabasında normal bir hayat süren Mahieux, kredi kartının limitini değiştirmek için hesabının bulunduğu bankaya başvurdu. Aynı zamanda güvenli olmadığını düşündüğü internet üzerindeki bir alışveriş sitesi tarafından kesilen 35 Euroluk otomatik ödemenin de durdurulması talimatı verecekti.

Bir Hata Her Şeyi Başlattı

Bankada gerekli işlemler yapıldı, otomatik ödeme durduruldu ve 35 Euro geri çekilerek Belçikalı müşterinin hesabına yatırdı.

Ancak tam o esnada bir hata oldu ve Mahieux’un hesabına 35 euro yerine yanlışlıkla 2 trilyon 35 euro yatırıldı. Daha sonrasında banka hesabındaki parayı farkeden Mahieux  ufak çapta bir şok geçirdiğini dile getiriyor.

Het Nieuwsblad gazetesine konuşan “dünyanı en zengin adamı” hissettiklerini şu sözlerle açıklıyor.

“Bir anda tüm sorunlarımın çözüldüğünü düşündüm. Ne de olsa dünyanın en zengin insanıydım”

Zenginliği Kısa Sürdü

Banka hesabındaki parayı bir dolandırıcılık nedeniyle orada olabileceğini düşünen Mahieux bankayı arayarak durumu bildirdi ve kredi kartını bloke ettirdi.

Başından geçen olayı sosyal medya hesabında paylaşan Belçikalı’ya çok sayıda arkadaşlık isteği gelmiş. Söylediğine göre kendisinden maddi yardımlar isteyenler bile olmuş.

Dünyanın En Kısa Süreli Zenginliği

Yaşadığı olayı sosyal medyada paylaştıktan sonra ufak çapta bir ün kazanan “dünyanın en kısa süreli en zengin adamı”, sokakta bazı insanların onu tanıdığını ve  kendisinden milyarder diye söz ettiğini belirtiyor.

 

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Gişe Görevlisi Paraları Çaldı, Suçu Yılana Attı! 100 Bin Doları Yutan Yılan Aranıyor!

İskandinavya’dan Gelen Mutluluk Felsefesi: Hygge Nedir? 😊