in ,

2016 Yılının En Çok Kazanan Sporcuları

Başarılı bir sporcunun hayatında dikkat çeken şeyler yalnızca düzen, şöhret, hırs değildir. Sporcuların en çok imrenilen özelliklerinden biri de kazandıkları paralar. Dünyaya mal olmuş başarılı sporcular işlerinin yanı sıra kazandıkları astronomik rakamlarla da adlarından bahsettiriyorlar. 2016 yılında dünyanın en çok para kazanan sporcularının kimler olduklarını merak ediyor musunuz?

Cristiano Ronaldo

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Portekizli futbolcunun maaşı yıllık 56 milyon dolar ve yıllık toplam kazancı 88 milyon doları buluyor. 31 yaşındaki futbolcu Madrid’de yaşıyor, bekar ve bir çocuk babası. 200 milyona ulaşan takipçileri sayesinde sosyal medyanın en ünlü sporcusu. Aynı zamanda 3 defa FIFA tarafından yılın futbolcusu seçildi.

Lionel Messi

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Arjantinli futbolcunun maaşı yıllık 53.4 milyon dolar. Sporcu toplam 81.4 milyon dolar kazanıyor ve 2016 yılında dünyada en çok kazanan ikinci futbolcu. FIFA tarafından 5 defa yılın futbolcusu seçildi. Messi bekar ve bir çocuk babası.

LeBron James

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

31 yaşındaki Amerikalı basketbolcu yıllık 232 milyon dolar maaş alıyor ve yıllık toplam geliri 72.2 milyon doları buluyor. Evli ve 3 çocuk babası olan LeBron James, Cleveland takımına 42 yıl sonra şampiyonluk kazandırmasıyla spor tarihine geçti.

Roger Federer

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

35 yaşındaki İsviçreli tenisçi 7.8 milyon dolar maaş alıyor ve toplam kazancı yıllık 67.8 milyon dolar. Evli ve dört çocuk babası olan Federer, 18 yıllık spor yaşamında yaklaşık 100 milyon dolarlık para ödülü kazandı.

Kevin Durant

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

22 yaşındaki Amerikalı basketbolcu 20.2 milyon dolar maaş alıyor ve toplam kazancı 56.2 milyon dolar. Nike’la yaptığı 300 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması sporcunun kariyerinin en büyük maddi getirisi olarak biliniyor.

Novak Djokovic

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Yıllık 55.8 milyon dolar kazanan Sırp tenisçi, evli ve bir çocuk babası. 2015 yılında bir sezonda 20 milyon dolardan fazla para ödülü kazanan sporcu, tenis tarihinde sezonluk para ödülü rekorunu kırdı.

Cam Newton

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

27 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu Newton, bekar ve bir çocuk babası. Amerikalı futbolcu yıllık 53.1 milyon dolar kazanıyor ve en çok kazanan Amerikan futbolu oyuncusu olarak biliniyor.

Phil Mickelson

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

46 yaşındaki Amerikalı golfcü evli ve 3 çocuk babası. Dünyanın en çok kazanan golfcüsünün yıllık geliri 52.9 milyon doları buluyor.

Jordan Spieth

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

23 yaşındaki Amerikalı golfcü yıllık 52.8 milyon dolarlık kazancıyla listeye üst sıralardan girebilen en genç sporcu.

Kobe Bryant

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları 38 yaşındaki Amerikalı basketbolcu evli ve iki çocuk babası. Kobe yıllık 50 milyon dolar kazanıyor.

Lewis Hamilton

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

31 yaşındaki yarış pilotu yıllık 46 milyon dolar kazanıyor. Sporcunun üç kez Formula 1 şampiyonluğu bulunuyor ve sonuncusunu geçtiğimiz yıl kazandı.

Tiger Woods

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları 40 yaşındaki Amerikalı golfcü evli ve 2 çocuk babası. Woods yıllık 43 milyon dolar kazanıyor. Reklam anlaşmaları ve para ödülleriyle golf dünyasının en zengin sporcusu olarak biliniyor.

Eli Manning

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları 35 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu evli ve 2 çocuk babası. Yıllık kazancı 45 milyon doları buluyor. Büyük firmalarla reklam anlaşmaları bulunan sporcu, toplam gelirlere bakıldığında en zengin Amerikan futbolu oyuncusu olarak biliniyor.

Joe Flacco

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

31 yaşındaki Amerikalı futbolcu evli ve 3 çocuk babası. Sporcu yıllık 44.5 milyon dolar kazanıyor.

Tom Brady

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

 

39 yaşındaki Amerikan futbolu oyuncusu yıllık 44.1 milyon dolar kazanıyor. Amerikalı sporcu evli ve 3 çocuk babası.

2016 yılının en çok kazanan sporcuları ve onların şaşırtan servetleri bizlere spor endüstrisinin büyüyen finansal hacmini bir kere daha hatırlatıyor. Birçok sporcu kazandığı parayı yaptığı işten değil, yaptığı işin getirdiği şöhretten kazanıyor. Sizce spor endüstrisi nereye gidiyor? Bu işin bir sonu var mı, yoksa böyle büyüyerek devam mı edecek?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Balıklarınıza Doğal Bir Ortam Yaratacak 6 Bitki Akvaryumu

pomeranian boo hakkında bilgiler

Pomeranian Boo Köpeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler