in ,

Dünyadaki En Lüks Uçakta Seyahat Nasıl Mı? ✈️

Uçaklar… Şundan 8-10 yıl öncesine kadar birçok insanın ulaşamadığı ve deneyimleyemediği fakat günümüzde sıradanlaşmaya doğru ilerleyen bambaşka bir dünya. Yaptığımız uzuuun kara yolculuklarından sonra uçakla yaptığımız kısacık yolculuklar bize bu aletlerin ne kadar da muhteşem ve lüks olduğunu gösteriyor. Lakin her konuda olduğu gibi insanoğlu yine durmadı ve işi biraz daha alengirli hale getirmeye çalıştı. Üstelik başarılı da oldu. Havayolu şirketi Etihad Airways, diğer şirketlere göre bu çabayı daha da ileri götürdü, A380 uçaklarından birinde, özel “daireler” olarak tanımlanabilecek düzeyde uçaklar yarattı.

Umarım hepimiz böyle uçaklara bir gün bineriz diyerek absürt bir dua ederek sizinle beraber bu uçaklarda kısa bir tur atmaya başlıyoruz.

lüks uçak öneği

lüks uçak öneği

Bir yıldan biraz fazla bir süre önce, şirket uçaklarında kullanılan dizaynı biraz değiştirdi. Bu değişim için seçilen ilk uçak Etihad’ın A380 modellerinden biriydi – Birleşik Arap Emirlikleri’nin bayrağı ve kolu yerine, kuyruk yüzgeçinde dekoratif üçgen desenleri göründü.

lüks uçak öneği

Airbus A380, iki katta konuşlanan dört adet oturma sınıfına sahip: “economy class, business class, first class ve ’residence’ class.” İkinci olarak, lüks olarak nitelendirilen sınıflar uçağın üst katında bulunmaktadır.

Residence Class Harbiden Lüks! 😀

lüks uçak öneği

İki kişilik ikamet odaları, merdivenin sağında bulunmakta. 12 metrekarelik bir alana sahip üç odaya sahiptir – bir oturma odası (bir yemek alanı ve bir mini sinema olarak ikiye ayrılmış), bir yatak odası, bir duş ve tuvaletli bir banyo. Bu süitlerin yolcuları, Londra’daki Savoy otelinde özel bir eğitim kursunda çalışan personel tarafından ağırlanıyor.

lüks uçak öneği

Bu süitlerden birinde Abu Dhabi’den Londra’ya yapılacak bir uçuşun maliyeti size yaklaşık 77.000 BAE dirhemine (yaklaşık 21.000 $) olacaktır. Eğer böyle bir düşünceniz varsa elinizi çabuk tutun zira biletler neredeyse bir yıl önceden satılıyor. 😉

lüks uçak öneği

İki kişilik muhteşem yatağın görüntüsü ise gerçekten etkileyici. Tüm bunların yerden yüzlerce kilometre yükseklikte olması da ayrı bir olay. 😀

First Class

lüks uçak öneği

First Class yolcu paketi biraz daha basit: yaklaşık beş metrekarelik bir alana sahip. Abu Dhabi-Londra seferleri için bu sınıfta yapacağınız uçuşun maliyeti ise 31.000 ila 36.000 BAE dirhemi arasında yaklaşık olarak 8,400 – 9,800$. Tabii onu siz bir de 3.80 ile çarpın. 😉 32.000 TL’den başlıyor diyelim biz.

lüks uçak öneği

Bu sınıfta, süitler arasındaki bölüm, insanların komşularıyla konuşmalarına izin vermek için kabin pencerelerine yakın kısmen kayabilir. Bununla birlikte, herhangi bir yanlış anlaşılmayı önlemek için, tamamen geri kaydırılamaz.

lüks uçak öneği

Burası ise tuvalet. Kibarca lavabo!  Bayağı bir özenilmiş.

Business Class

lüks uçak öneği

Şimdi ise sıra Business Class’ta. Her yolcunun kendine ait bölünmüş alanı vardır, koltuk tek bir düğmeye basılarak yatağa çevrilebilir.

Her yolcuya ücretsiz çoraplar, kulak tıkaçları, diş fırçası, tarak ve diğer yüksek kaliteli seyahat aksesuarları verilir.

Aklınızdan bir an için PsP ve kulaklıkları yürütsek diye bir şey geçti değil mi? 😀

lüks uçak öneği

Uçağın üst katının kuyruk kısmında ise Business Class yolcuları için rahat kanepeler bulunan küçük bir bar bulunmaktadır. Şuraya oturup devlet meseleleri konuşmak vardı be.

Economy Class

lüks uçak öneği

Alt katta ise ekonomi sınıfı yolcularının ağırlandığı yer var. Uzun süren yolculuklarda, bu koltuklardaki yastıklar  yolculuğu daha rahat hale getiriyor. lüks uçak öneği

Acil çıkış kapılarının yanında bulunan koltuklar ise bu şekilde.

lüks uçak öneği

Böylesine lüks bir uçakta çocuklar unutulur mu? Elbette ki hayır! Çocuklar için hazırlanan yemek setleri! lüks uçak öneği

İşte bu uçağın pilotlarının kullandığı alan. Aman ne kadar da mütevazı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü onların da gayet lüks döşenmiş bölümleri bulunuyor.

lüks uçak öneği

Bir ranza bir de koltuk, pilotlar ve kabin ekibinin rahat şekilde şekerlemeler yapması için yeterli alan var.

İşte tüm ihtişamıyla bu muhteşem uçak!

Hepinize iyi uçuşlar. 😉

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Uykusuzlukla Baş Etmenin Doğal Yolları

Merak Edilen Konu: Diğer Ülkelerde Üniversite Ücretleri