in ,

Dünyanın ve Türkiye’nin En Popüler Twitter Hesapları

Herkes bir sosyal medya türküsü tutturmuş gidiyor…  Peki kimdir bu sosyal medyanın en popüler insanları? Sizler için en güncel rakamlarla en popüler Twitter hesaplarını araştırdık.

@katyperry

https://twitter.com/katyperry/status/864074506968510464

Ünlü şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Kary Perry Twitter denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Ünlü şarkıcı 108 milyon takipcisiyle Twitter aleminin en popüler isimleri arasında altın harflerle yer alıyor.

@justinbieber

Sosyal medya demişken Kadanalı ünlü şarkıcı Justin Bieber’ı anmamak olmaz. Ünlü şarkıcı 105 milyon takipçisiyle Twitter’ın en genç isimleri arasında yer alıyor.

@BarackObama

Twitter ünlüler dünyası kadar siyaset dünyası için de çok önemli bir sosyal medya mecrası. Eee hal böyle olunca da popüler siyasetçiler aynı zamanda çok takip edilen Twitter hesaplarının sahibi oluyorlar. “Twitter’ın en popüler siyasetçisi kim?” diye soracak olursanız cevap hiç kuşkusuz bir önceki Amerika başkanı Barack Obama. Eski başkanın Twitter’da 99.5 milyon takipçisi bulunuyor.

@rihanna

https://twitter.com/rihanna/status/953646050333437953

Twitter demişken ünlü şarkıcı Rihanna’yı anmamak olmaz. Ünlü yıldız 86 milyon takipçisiyle Twitter aleminin en popüler isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

@taylorswift13

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift 85.6 milyon takipçisiyle dünyada Twitter’da en çok takip edilen isimler arasında yerini alıyor.

@ladygaga

Ünlü şarkıcı Lady Gaga Twitter’da 76.6 milyon takipçisiyle sosyal medyanın en büyük isimlerinden biri olmayı başarıyor.

@Cristiano

Ünlü futbolcunun Twitter’da takipçi sayısı 68.8 milyon. Sporcu kişiliği kadar medyatik yönüyle de bilinen sporcu görünen o ki sosyal medyada da en popülerler arasında ilk sıralarda geliyor.

@KimKardashian

Amerikan televizyon dünyasının güzel yıldızı Kim Kardashian sosyal medyada da boş durmayanlardan. Ünlü yıldız 58.5 milyon takipçisiyle en popüler Twitter hesapları arasında kendine yer bulmayı başarıyor.

@ArianaGrande

https://twitter.com/ArianaGrande/status/921547831059529730

Ünlü şarkıcı Adriana Grande 56.9 milyon takipçisiyle dünyanın en popüler Twitter hesaplarından birine sahip.

Twitter’ın Dünya Yıldızlarından Sonra Bir de Türkiye Twitter Camiasına Göz Atmaya Ne Dersiniz?

@CMYLMZ

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Türkiye Twitter camiasının dev ismi olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü yıldızın Twitter’da 13.9 milyon takipçisi var.

@RT_Erdogan

Siyasilerin en sevdiği sosyal medya kanalının Twitter olduğundan bahsetmiştik. Türkiye’de en çok takip edilen Twitter hesaplarından biri de yine bir siyasetçiye ait. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’da 12.4 milyon takipçisi var.

@atademirer

Bir başka komedyen Ata Demirer 6.9 milyon takipçisiyle en popüler Twitter kullanıcıları arasında kendine yer bulmayı başarıyor.

@DemetAkalin

https://twitter.com/AleynaBicakci/status/958951727620874240

Ünlü şarkıcı Demet Akalın 6.5 milyon takipçisiyle Türkiye Twitter aleminin en popüler isimlerinden biri. Yaptığı yazım hatalarıylaysa Türkiye’nin en çok dikkat çeken Twitter hesabına sahip olduğunu söylemek mümkün.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Pazar Köşesi (29 Ocak- 4 Şubat 2017)

Emoji Perdede Bu Hafta: Lord of the Rings Serisi Hakkında Bilinmeyenler