in ,

Pazar Köşesi (29 Ocak- 4 Şubat 2017)

Emoji Crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Emoji Gündem

Dünyanın Dört Bir Yanından Etkileyici ve Farklı Pasaport Tasarımları 

Dünyanın En Güzel Görünümlü Pasaportları

Pasaportsuz bir dünya ideali bir gün gerçek olur mu bilemeyiz, ancak günümüzde seyahat ederken pasaport taşımak şart.  Bununla beraber bazı pasaportlar gerçekten devletlerin de yaratıcılıktan nasibini aldıklarını ispatlar nitelikte.

Şimdi gelin dünyanın en şık görünümlü bazı pasaportlarına bakalım…

Ülkemizden Birbirinden Farklı ve İlham Veren 3 Başarı Öyküsü 

kubra ozturk

Azimleri, kararlılıkları ve çalışkanlıklarıyla Türkiye’de başarılı olmuş 3 insanın hikayelerini bir araya topladık. İşte, bizler için umut kaynağı olacak gerçek başarı hikâyeleri…

Papyon Nedir? Nasıl Kullanılır? Farklı Papyon Modelleri Nelerdir?

papyon modelleri

Papyon!

Bu kelimeyi duyanların aklına ya asil bir erkek görüntüsü gelir ya kırmızı burnu, boyalı yüzüyle karşımızda duran kırmızı papyonlu bir palyaço…

Peki ya bu papyon nedir, nasıl kullanılır, nasıl bağlanılır? Gelin birlikte bakalım.

Dünyanın En Büyük Dini Yapısı Angkor Wat Hakkında İlginç Bilgiler

Dünyanın En Büyük Dini Yapısı Angkor Wat Hakkında İlginç Bilgiler

Angkor Wat, Kamboçya’da bulunan tarihi bir tapınak kompleksidir. Dünyanın en büyük dini yapısı olarak bilinen Angkor Wat, 1.6 milyon metrekarelik bir alanı kaplar. Kımer İmparatorluğu döneminde Hinduizmin tanrısı Vişnu için inşa edilen tapınak, 12. yüzyıla doğru bir Budist tapınağı haline gelmiştir. Olağanüstü mimarisiyle milyonlarca turisti kendine çeken ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Angkor Wat hakkında detaylı bilgi edinmek için yazımıza başlayalım öyleyse.

3 Doğa Olayı Bir Arada! Ayı Bir Daha Hiç Böyle Göremeyebilirsiniz! 

super kirmizi mavi ay

Gökyüzü oldukça etkileyici bir sahneye ev sahipliği yapacak.

3 doğa olayının- süper ay, kanlı ay, mavi ay- bir arada gerçekleşeceği bu özel olayın bir kısmını Türkiye’den de gözlemlemek mümkün olacak.

Türkiye’den bakıldığında Dünya’nın gölgesi Ay’ın neredeyse yarısının üzerine düşmüş şekilde görülecek.

8 Yıldır Yarım Tonu Aşkın Postayı Evinde Saklayan Postacı Yakalandı 

zarflar

Günlerce, haftalarca geç gelen postlara, kargolara alışkınız.

Peki ya 8 yıldır gelmeyen postaya?

İtalya’da en az 8 yıldır postaları teslim etmeyip biriktiren bir postacı yakalandı. Evinde ve garajında 573 kg ağırlığında posta bulunan postacı sosyal medya gündeminde şaşkınlık yarattı.

Dünyanın Dört Bir Yanından 11 Fotoğrafçı Ödüllerine Kavuştu! Bu Fotoğraflara Bayılacaksınız! 

Kabul edin! Instagram denilen meret hayatımıza girdiğinden beri her birimiz birer fotoğrafçı oluverdik.

Bizler yediklerimizi içtiklerimizi çekerken, dünyanın dört bir yanından fotoğrafçılar harika fotoğraflara imza atıyor. Dünyanın en prestijli fotoğraf ödülleri arasında gösterilen ve 2 yılda bir düzenlenen Hasselblad Masters Awards ise bu fotoğraf arasından en değerli olanları ödüllendiriyor.

Bu yıl 31.500 başvuru arasında elemeler sonucunda 11 fotoğrafçı ödüle layık görüldü. Özellikle yeni yetenekleri destekleme motivasyonuyla yola çıkan organizasyonun bu yılki seçimlerini sizler için derledik.

SexCoin, PotCoin, PutinCoin…. İşte Birbirinden Tuhaf Kripto Paralar 

dogecoin

2017 yılının en çok konuşulan, en çok merak edilen konularından biri “Bitcoin” oldu.

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin bu yıl içerisinde hızla değer kazanması pek çok yatırımcının gündemine kripto para birimlerini taşıdı.

Neredeyse %3000 oranında değer kazanan kripto paralar bile mevcut. Eee hal böyle olunca kripto paralar her geçen gün daha da çeşitleniyor ve ortaya tuhaf kripto paralar çıkıyor.

Emoji İlham

İnsanın Ufkunu Açan, İlham Veren Lev Tolstoy Sözleri

resimli tolstoy sözleri

Lev Tolstoy… Savaş ve Barış, Anne Karenina, Aile Mutluluğu gibi romanlarıyla Rus Edebiyatı denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Lev Tolstoy doğal olarak hayat, aşk, savaş, kadınlar, toplum üzerine pek çok söz söyledi. Şimdi gelin insanın ufkunu (en az) ikiye katlayan Lev Tolstoy sözleri nelermiş, birlikte öğrenelim…

Emoji Perde

Gladyatör Hakkında Bilinmeyenler

Oscar ödülleriyle başarısını taçlandıran, sinema dünyasının efsaneleri arasında yer alan Gladyatör filmine dair az bilinenleri derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnsanın Ufkunu Açan, İlham Veren Lev Tolstoy Sözleri

Dünyanın ve Türkiye’nin En Popüler Twitter Hesapları