in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Lord of the Rings Serisi Hakkında Bilinmeyenler

Sinema severlerin vazgeçilmez film serileri sorulduğunda birçok listenin başında hiç kuşkusuz Lord of the Rings serisi olacaktır. Oscar ödülleri, büyük bir hayran kitlesi ve tabi ki hikaye üzerinden üretilen komplo teorileri tüm bunlar Yüzüklerin Efendisi serisinin eşsiz başarısının birer göstergesi.

Yüzüklerin Efendisi serisi hiç kuşkusuz sinema tarihinin en iyi film serilerinden biri. Bu hafta Emoji Perdede sizler için Lord of the Rings namı diğer Yüzüklerin Efendisi filmlerinin bilinmeyenlerini yazdık…

Yapımcılar Seriyi Başta İki Film Olarak Planlamışlardı

yüzüklerin efendisi

Film çekimlerine başlamadan önce yapımcılar planlama aşamasında Lord of the Rings için 2 film sürecek bir planlama yapmışlar. Hatta filmin muhtemel bütçesi yapımcıları o kadar korkutmuş ki bir dönem serinin senarist ekibi tek bir filmde tüm senaryoyu toplamak üzerine ikna edilmeye çalışılmış ancak daha sonra kazanan iyi ki senaryo ekibinin ısrarı olmuş ve sinema severler bu muhteşem üçlemeden mahrum kalmamış.

Sean Connery Gandalf Rolünü Geri Çevirdi

sean connery

Yapımcılar Gandalf rolü için ilk teklifi Sean Connery’e götürmüşler, hatta oyuncu rol için serinin kitaplarını bitirmiş ve senaryoyu defalarca anlamaya çalışmış. Ancak ünlü oyuncu rolü bir türlü anlayamadığını ve böyle bir durumda teklifi kabul edemeyeceğini yapımcılara iletmiş. Ünlü oyuncu aslında sadece Gandalf rolünü değil 450 milyon dolarlık devasa bir kazancı da böylece elinin tersiyle itmiş.

Aragorn Rolü İçin Düşünülen Şaşırtıcı İsimler

nicolas cage

Filmin önemli karakterlerinden olan Aragorn için çekimler öncesi küçük çaplı bir kriz yaşanmış. Rol için Nicolas Cage ve Russell Crowe’a teklif götürülmüş. Nicolas Cage rolü çekim süreçlerinin uzunluğu ve ailevi sebeplerden ötürü reddetmiş. Daha sonra teklif götürülen Russell Crowe ise başka projeleri olduğu gerekçesiyle Lord of the Rings serisinde yer almayı kabul etmemiş.

Viggo Mortensen Çekimler Sırasında Birçok Kaza Geçirdi

Aragorn rolü için kamera karşısına geçen Viggo Mortensen için çekimler son derece zorlu geçmiş. Aksiyon sahnelerinde sık sık izlediğimiz başarılı oyuncu çekimler boyunca birçok kez sakatlıklarla baş etmek zorunda kalmış ve defalarca çekim kazası geçirmiş. Oyuncunun ayak parmaklarından birini çekimler sırasında kırması en bilinen sakatlıklar arasında yer alıyor.

Jake Gyllenhaal Seçmeleri Geçemedi

Jake Gyllenhaal

Frodo rolü için Peter Jackson’ın karşısına çıkan ünlü oyuncu Jake Gyllenhaal sergilediği kötü performans sonucu rolü alamamış. Daha sonra Peter Jackson seçmelerde Jake Gyllenhaal performansı değerlendirirken “Frodo rolü için gördüğüm en kötü performanstı” değerlendirmesini yapmış.

Ian Holm, Bilbo Rolünü Tesadüfen Alabilmiş

bilbo baggins ian holm

Ünlü oyuncu 1981’de bir radyo programında Bilbo rolü için seslendirme yapmış daha sonra film seçmelerinde bu eski performansı Peter Jackson tarafından etkileyici bulununca ünlü oyuncu, film ekibinde yer almayı başarabilmiş.

Film Ekibinde Hobitlerlerden Biri Mutlaka Ölmeli Diyenler Varmış

dört hobit

Film ekibinde başını Bob Weinstein’ın çektiği bir grup filmin inandırıcılığı acısından dört hobitten birinin mutlaka ölmesi gerektiğini, hepsinin hayatta kalamayacağını uzun süre ısrarla savunmuş ancak görünen o ki bu fikre katılmayanlar tartışmalardan galip çıkmış.

Sean Bean Çekimler İçin Dağa Tırmanmak Zorunda Kalmış

Boromir rolü için kamera karşısına çıkan Sean Bean, uçuş korkusunu yenip helikopterle çekim alanına gidemeyince dağ çekimleri için çekim alanına tırmanmak durumunda kalmış.

Sam’in Midillisi Aslında Kostüm

yüzüklerin efendisi

Sam’in ilk filmde bindiği midilli aslında iki kişinin giydiği bir kostüm, canlı bir hayvanla çalışmanın zorlukla ekibi bu tercihi yapmaya zorlamış.

Miğfer Dibi Savaşındaki Uruk-hai’ler Aslında Kriket Seyircileriydi

uruk hai

Savaş sahnelerinde yer alan Uruk-hai ordusu aslında Yeni Zelandalı bir grup kriket seyircisi tarafından canlandırıldı.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Dünyanın ve Türkiye’nin En Popüler Twitter Hesapları

Kuzey’in Doğu Ekspresi Trans Sibirya Ekspresi Hakkında Çok Şaşırtan Bilgiler 🚄