in ,

Game of Thrones’un Final Sezonu Türkiye’de Mi Çekilecek?

Kabul edin GOT fanları! Bu başlık sizi çok heyecanlandırdı!

Evet yanlış okumadınız, her geçen gün yeni bir bilgi ve haberle bizleri hem şaşırtan hem de meraklandıran Game of Thrones cephesinden gelen son habere göre dizinin önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen sezon finalinin bazı bölümlerinin Türkiye’de çekilmesi planlanıyor.

Game of Thrones Final Sezonuyla Türkiye’de

Cersei Lannister,

Game of Thrones lie ilvili her gelişme gündeme her zaman bomba gibi düşmüştür, ancak dün internete düşen bir haber var ki bugüne kadarki tüm haberleri gölgede bıraktı.

Çünkü sızan bilgiye göre dizinin son sezon bölümlerinden bazılarının Türkiye’de çekilmesi planlanıyor.

Final sezonu olan 8. sezona bir yıl ara vereceklerini açıklayarak dizinin sıkı takipçilerini üzen yapımcılar David Benioff ve D.B. Weiss bu sefer Türk seyircileri oldukça heyecanlandırmayı başardı.

Kapadokya ve Mardin Dikkatleri Çekiyor

Kapadokya ve Mardin gibi Anadolu topraklarının tarihi dokusunu yansıtan yerlerin Game of Thrones’un final sezonu için çok uygun olduğunu düşünen yapımcı D.B. Weiss’in açıklamaları şimdiden büyük heyecan yarattı.

“Bu bölgelerde çekilecek yerlerin Westeros’ta nereyi yansıtacağını görmek için sabırsızlanıyoruz doğrusu”

D.B. Weiss

George R.R. Martin’e İlham Olmuştu

“Türkiye’nin geçmişi ve tarihi dokusu, George R.R. Martin’in de hikayeyi yaratırken ilham aldığı yerlerden birisi. Yapım ekibimizin de bölgeyle ilgili yaptığı incelemelerde bu tarihi dokunun çekimlerimiz için harika alanlar oluşturacağını farkettik. Final sezonunda izleyicileri çok farklı yerlere götüreceğimiz doğru ve Anadolu toprakları bunlardan birisi olacak.”

Bakanlık Açıklama Yaptı

Haberin dizinin yapımcısı tarafından da doğrulanmasıyla birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’dan da açıklama geldi.

“Dünyanın en çok izlenen dizilerinden birinde kendi topraklarımızı tüm dünyaya gösterecek olmaktan çok mutluyuz. Ayrıca Türk halkının ve ülkemizden bazı oyuncuların da yan roller ve figüran olarak dizide yer alacak olması bizi mutlu etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadıköy ve Taksim’den İlginç Sokak Fotoğrafları

Hayatınızı Planlamanın Eğlenceli Yolu: Bullet Journal Hakkında Her Şey!