in ,

Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm İnternete Sızdırıldı

Game of Thrones’da sızıntılar devam ediyor.

Tüm dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği dizi bir kez daha orjinal yayın tarihinden önce internete sızdırıldı. Pazartesi günü yayınlanacak olan 7. sezon 4 bölümün internete sızmasının ardından sosyal medyada büyük hareketlilik yaşandı.

Game of Thrones’un Yeni Bölümü İnternette

GameofThrones

Geçtiğimiz günlerde 7. sezon 4. bölümün internete sızdırıldığına dair haberler gündeme gelmiş, HBO’da yaptığı açıklamalarla bu haberleri doğrular nitelikte ifadelerde bulunmuştu.

Bugün ise Game of Thrones 7. sezon 4. bölümün bir Google Drive bağlantısı aracılığıyla internette dolaşmaya başladığı farkedildi. Reddit’te yer alan haberde, Google Drive dosyasında Game of Thrones’un pazartesi günü yayınlacak olan bölümünün olduğu doğrulandı.

***İzlerken Farkedemediğiniz, Duyduğunuzda Şok Olacağınız Game of Thrones Teorileri

Sızıntının kim tarafından ve neden yapıldığı henüz bilinmiyor.

Ancak geçtiğimiz günlerde dizinin yayıncısı HBO’nun siber saldırıya uğradığı ve Ballers, Room 104 ve Insecure gibi dizilerin bölümlerin korsanların eline geçtiğine dair haberler gündemde yer bulmuştu.

Bu İlk Değil

tywin lannister

Game of Thrones için  bu sızıntılar ilk değil. Daha önce de sık sık sızıntılarla gündeme gelen dizinin hem çekimlerine ait fotoğraflar hem de pek çok bölümü daha önce internete sızdırılmıştı.

Üstelik bu sızıntıların HBO’ya etkisi oldukça büyük. Kanalın en büyük ve iddialı yapımı olan Game of Thrones’da yaşanan sızıntılar kanalı hem maddi hem de kanal imajı açısından oldukça zor duruma düşürüyor.

Daha önce dizinin 2015’te yayınlanan beşinci sezonunun ilk dört bölümü de sezon başlamadan önce internete sızmıştı.

Şantaj İddiaları Gündemde

Sızıntıların kimin, neden ve nasıl yapıldığı tam olarak bilinmese de konuyla ilgili sosyal medyada çok fazla iddia dolaşıyor. Bunlardan en çok dile getirilense şantaj iddiaları.

Tüm 7. Sezon Bölümleri Çalındı Mı?

ejderha ve lannister

Bölüm görüntülerini çalan kişi veya kişilerin HBO’ya şantaj yaptığı iddiaları oldukça gündemde. İddialara göre aslında gerçekleşen sızıntıda Game of Thrones’un 7. sezonunun tamamının çalındığı yer alıyor. Henüz sadece 1 bölümü internete sızdıran internet hırsızların diğer bölümler karşılığında HBO’ya şantaj yaptığı düşünülüyor. Ne kadar para istenildiği ise bilinmiyor.

HBO Henüz Açıklama Yapmadı

HBO geçtiğimiz günlerde medyada çıkan sızıntı iddialarını doğrulamış ve konuyla ilgili yasal incelemenin başlatıldığını açıklamıştı. Bugün gerçekleşen sızıntının ardındansa HBO’dan henüz bir açıklama gelmedi.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Çılgın Pilot Havada İzlediği Rotayla Öyle Bir Resim Çizdi Ki… ✈️

Nesnelerin İnterneti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nesnelerin İnterneti: Hayatımızı Yavaşça Ele Geçiren Bu Kavramı Ne Kadar Tanıyorsunuz?