in ,

Çılgın Pilot Havada İzlediği Rotayla Öyle Bir Resim Çizdi Ki… ✈️

Uçuşuyla sanat yapan pilotlara bir yenisi daha eklendi. Üstelik bu sefer karşımızda bir yolcu uçağı pilotu var.

Dünyanın dört bir yanında pilotların gökyüzünde farklı şekiller oluşturacak şekilde uçuş rotaları izlediği biliniyor. Hatta bu rotalar bazen bir çiçeği bile andırıyor.

Havada Çizilen Resmin Sırrı Ne?

Daha önce sizlerle havada çılgın resimler çizen pilotların eserlerini paylaşmıştık.

Bu sefer gündeme oturan pilot ise Amerikalı bir yolcu uçağı pilotu. Canlı olarak yayınlanan uçuş rotasında, pilotun uçağı zikzaklar çizerek götürdüğü gözlemleniyor. Üstelik bu zikzaklar resim tamamlandığında bir uçağa dönüşüyor.

ABD’nin Seattle şehrinden kalkan Boeing 787-8 Dreamliner yolcu uçağının rotası, hava trafiğini canlı olarak yayınlayan Flightradar 24 tarafından görüntülendi.

Tuhaf Bir Rota

​İlk önce doğuda Montana’ya doğru hareket eden pilot, Kuzey Dakota ve Minnesota’ya uçup, ardından keskin bir değişiklik yaparak güney batıya doğru gitmeye başladı. İzlediği rota kulağa tuhaf gelmeyebilir, ancak izlediği rota üzerinde çizgi çekildiğinde ortaya çıkan resim oldukça tuhaf.

Haritaya bakıldığında, uçağın alışılmışın dışında rotasının bir yolcu uçağı şekli çizdiğinü görmek mümkün.

​Pilotun radarı neden bir tuval olarak kullandığı bilinmezken, kimileri bunun bir test uçuşu olduğu iddiasını ortaya attı. Bazıları ise bunun ilginç bir tesadüf olduğunu düşünüyor.

Bu Bir İlk Değil

Gökyüzüne ilk defa bi uçak çizilmiyor aslında. Geçtiğimiz yıl bir başka uçak-ancak bu sefer küçük bir uçak- havaya uçak resmi çizmişti.

Gökyüzüne Selam Veren Pilot

Daha öncede dünya gündemine uçakla havada ‘Hello’ (Merhaba) yazan başka bir çılgın pilot oturmuştu. Almanya’da Agathenburg yakınlarında gerçekleşen olayda maceracı bir pilotun havada izlediği rotayla Hello yazdığı görülmüştü.  Flightradar24 tarafından kayıt altına alınan olayda pilotun 37 dakikalık uçuş boyunca havada farklı bir rota takip ettiği görülüyor. Açıkça görülüyor ki pilotun bu rotayı kullanmasının sebebi havacılık dünyasına bir mesaj vermek ve ‘Merhaba’ demek.

Gökyüzünde İki Kalp

2016 yılının Nisan ayında çizilen iki kalbinse oldukça farklı bir hikayesi var. Air Malta uçaklarıyla çizilen bu içi içe geçmiş iki kalp bir kutlama mesajı taşıyor. Şirket çalışanlarından bir çiftin evliliği sonrası çizilen bu iki kalp oldukça farklı bir düğün hediyesi.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

acil çıkış kapısı

Amerika’da 17 Yaşında Bir Genç Acil Çıkış Kapısını Açarak Uçaktan Atladı ✈️

Game Of Thrones Hayranlarına Spin-Off Müjdesi!

Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm İnternete Sızdırıldı