in ,

2017 Yılına Damgasını Vuran İnternet Dizileri

Eskiden televizyon kanalları vardı, şimdiyse internet siteleri…

Hayatımıza son yıllarda giren internet dizileri hızlı bir şekilde dizi izleme, televizyon izleme alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Özellikle geçtiğimiz yıl yayınlanan internet dizileri milyonlarca izlesiyle hem sektörde büyük etki yarattı hem de dizi tüketme alışkanlıklarımızı büyük ölçüde değiştirdi. Artık birçok insan internet araçları üzerinden dizi takip etmeye başladı.

Peki hangi diziler bunlar? İnsanlar hangi internet dizilerini takip ediyorlar? Bu dizileri bu kadar popüler yapan ne oldu? Tüm bunları sizler için araştırdık ve 2017 yılında popüler olan internet dizilerini yazdık.

Fi

İnternet dizi aleminin en ünlü kahramanı hiç kuşkusuz Can Manay. İhtiraslı piskoloğu dizi başladı başlayalı bir türlü dilimizden düşüremez olduk. Azra Kohen’nin çok satan Fi – Çi – Pi  üçlemesinden Nüket Bıçakçı tarafından uyarlanan dizi çarpıcı bir aşk hikayesi etrafında dolaşıyor. Dizi yapım kalitesi, süresi, oyunculukları ve tabi ki internet dizisi olması nedeniyle çok konuşuluyor.

Fi Çi Pi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey İçin Tıkla!

Geçtiğimiz sezonu milyonlar tarafından takip edilen dizi farklı akışı, başarılı kurgusu sayesinde birçok izleyicisinin taktirini toplamayı başardı. Aşk, korku, hırs gibi birçok korkuyu izleyiciye kendine has bir pozisyondan aktaran dizi takipçilerini kendine bağlamanın yanı sıra ülkemiz dizi sektörünü de büyük ölçüde etkilemeyi başardı. Fi’den sonra artık internet dizilerinin önü daha açık!

7Yüz

Hayatınızdaki gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısınız?

BluTV internet platformunda yayınlanan dizi çok alışkın olmadığımız bir tarz benimsemesine rağmen izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. 7 bölümlük tek bir sezondan oluşan dizi, hayatın olağan akışı içerisinde gizli kalan 7 büyük yüzleşmeyi ekrana taşıyor.

Her bölüm kendine ait hikayesiyle izleyiciyi yedi farklı hayata misafir ediyor ve karakterlerin yüzleşmelerine şahit oluyoruz. Kim bilir belki de yer yer kendimizle yüzleşiyoruz. Başarılı oyuncu kadrosu, çok beğenilen kurgusu ve alışkın olmadığımız ama çok sevilen tarzıyla 7Yüz, 2017 yılına damgasını vuran internet dizilerinden biri olmayı başardı.

S1F1R B1R

Yayın hayatına Youtube’ta başlayan dizi şimdilerde BluTv’de yolculuğuna devam ediyor. En çok izlenen ve sevilen internet dizilerinden biri olan S1F1R B1R, Adana’da bir mahalle hayatını izleyiciye samimi bir şekilde aktarmayı başardı. Hep konuşulan, merak edilen şehirin belli mahallelerini artık daha yakından biliyoruz. Gerçekçi hikayesi ve özgün tarzıyla kendine has bir izleyici kitlesi olan dizi, artık daha profesyonel.

Yoluna emin adımlarla devam eden dizi izleyici kitlesini büyüterek bu sezon da izleyicisinin beğenisini kazanacak gibi duruyor. Dizide 20’li yaşlarda üç gencin; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber içine düştükleri düzeni, çok farklı bir sosyokültürel arka planda izleme şansı buluyoruz. Dizi bizleri her bölümünde Adana Hürriyet mahallesine götürüyor, farklı hayatlara uzaktan bakma şansı tanıyor. Sevenin çok sevdiği, takipçisinin bırakamadığı bu dizi hiç kuşkusuz geçtiğimiz yıla damgasını vuran en önemli internet dizileri arasında.

Masum

Kim demiş bizim ülkede başarılı polisiye dizi yok diye? Oyunculukları ve hikayesiyle göz dolduran dizi başarısı sayesinde kendine televizyonda da yayınlanma şansı buldu. Diğer internet dizileri gibi kendine özgü yapısıyla dikkat çeken dizi sürükleyici hikayesiyle göz dolduruyor.

İşlenen cinayetler, kahraman polis memuru ve içinden çıkılması gerçekten zor aile ilişkileri… İşte bunlar Masum dizisinin hikayesinde öne çıkan başlıklardan bazıları. Dizi de bir de Haluk Bilginer gibi bir usta yer alınca söylenecek fazla söze gerek kalmıyor. Hala izlemeyenler için diziyi şiddetle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Emoji Perdede Bu Hafta: Star Wars Hakkında Bilinmeyenler 🚀

2017’nin En Çok Okunanları Şaşırtmadı! Listenin Başında Zülfü Livaneli Var 📚