in ,

Erkek Modasında Son Trend: Kısa Paça Pantolon

Son dönemlerde, özellikle televizyon programlarındaki erkeklerde sıkça görmeye başladığımız bir giyim tarzı var. Keşke olmasa dedirten cinsten olan  kısa paça pantolon modası hangi insanın fikri bilmiyoruz;ama çuvalladığı kesin. İşin ilginç yanı erkekler bunu çok beğenmiş olmalı ki her programa ortalama üç tane kısa paça pantolonlu erkek düşüyor. Bu da göz artık, bize de yazık!Biz görmekten usandık ama onlar giymekten bıkmadı. Uzun bir dönem daha ekranlarda olacağa benzeyen kısa paça pantolon modasına bakalım daha kimler kimler  tutulacak?

Kısa Paça Pantolon Modasına Yakından Bakalım

kısa paça pantolon modasına berbat bir örnek

Keşke giymeseler ama giyiyorlar. Virüs gibi yayılıyor moda erkekler arasında. Kadınların bacak kılına ıyy diye her fırsatta laf atan erkeklerin kıllı bacaklarını göstermek istemesindeki bu motivasyonu ben anlayamıyorum. Hayır daha uzun gösteriyor mu diye yapıyorlar bilmiyorum ama bu da uzun boylu erkeklerin neden giydiğini açıklamıyor bu sefer.

İçimde babet çorabı var diye bağıran ayakkabıları giymek de  bu modanın olmazsa olmazı herhalde.

Erkek bilek pantolon olarak dilimize çevrilen italyan paça erkek modası görenlerin gözlerini acıtıyor gerçekten. Ahali isyanda! Yani italyanlar gibi giyseler söyleyecek sözümüz olmayacak ama daha kırk fırın ekmek yemeleri gerekiyor. Biraz örnek alsalar aslında onlara da yakışır gibi diyeceğim ama kendimi bile ikna edemedim şu an.

kısa paça pantolon böyle giyilir

Dar ve kısa olarak kullanılan pantolon paçaları ceketlerle, şık takımlarla ve stil ayakkabılarla kombin yapıldığında gayet güzel duruyor aslında. İşin sırrı belki de çorap giymek. Yani kombine renk katan çoraplar gözümüze batmıyor aksine aykırı bir hoşluk katıyor. Yapabilenlere  hakkını  da vermek lazım tabi.

Ama bizim memleketten ünlülerin bu modayı deneme çabalarına gelince işin rengi değişiyor maalesef. Yine gözlerimiz acıyor yine of çekiyoruz.

Fatih Terim de Dar Paça Modasına Uymuş!

fatih Terim de kısa paça pantolon giydi

Türkiye milli teknik direktörü Fatih terim 2016 Hırvatistan maçı öncesi kısa paça pantolonu ile hava alanlarında boy göstermiş. Nereden başlasak bilmiyorum. Kendisi yakıştığını düşünüyor olmalı ki böyle bir gaflette bulunmuş ama maalesef olmamış. Ne tam anlamıyla dar paça ne de klasik paça sanki evdeki bir pantolonu paçasından kıvırmış gibi. Oldukça özensiz. Fatih hoca bizimle değilsin.

Arda Turan da Bu Modanın Kaybedenleri Arasında

arda turan kısa paça pantolon giydi

Haberlere yıldız futbolcunun inanılmaz değişimi şeklindeki başlıkla yansıyan  Arda Turan, kısa paça pantolon tercihiyle zevksizliğini ispatlamış. Yine de hemcinslerine göre daha başarılı kombin yapabilen Arda Turan maalesef modanın vasatları arasındaki yerini sabitliyor.

Tümer Metin Bu Modayı Başlatanlardanmış Meğer

tümer metin kısa paça pantolonu ilk giyenlerden

Eski futbolcu ve futbol yorumcusu Tümer Metin dört yıl önce sunmuş olduğu programda tartışmalı pozisyonu göstermek için ayağa kalkınca olanlar olmuş.  Daha moda olmadığı zamanlarda kısa paça pantolon giydiği için sosyal medyada alay konusu olmuş kendisi. Bence şu an intikam almak için tam zamanı. Zamanında alay edenler şu anda kısa paça pantolon sevdalısı oldular.

 Ünlü Komedyen Cem Yılmaz da Güldürdü Gerçekten

cem yılmaz da kısa paça pantolon modasına uyanlar arasında

 

İnsan hayret ediyor gerçekten. Cem Yılmaz sen de mi yahu dedirtti bana! İnsanları güldürmek için kısa paça pantolon giymesine gerek yoktu aslında. Neyse tecrübeyle sabitlemiştir herhalde kısa paçanın kendisine yakışmadığını. Maalesef Cem Yılmaz da kısa paça modasının  vasat erkekleri arasındaki yerine yerleşti. Ayakkabı tercihi Fatih Terim’den bile kötü. Başka bir şey demesem iyi olur.

Naçizane Tavsiyemiz: Kısa Paça Pantolon Nasıl Giyilebilir ?

kısa paça pantolonu nefis bir çorapla kombinleyen erkek

Aslında hep kötü örnekleri inceledik ama bu modayı asırlardır uygulayan italyanlar ve ispanyollar bu işte gayet başarılı. İlk sırları kendilerine neyin yakışacağını bilmeleri sadece giyimleriyle değil fikirleriyle de değişime açık olmaları ve bence en önemlisi  de birbirinden güzel  çorapları. İlla giyecekseniz böyle giyin.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Avrupa Sanat Haritası Birbirinden Değerli Tabloları Ön Plana Çıkarıyor

Enteresan İsmiyle Dikkat Çeken Grup: Son Feci Bisiklet