in ,

Çinli Firmaya İlham Olan Panda Dışkıları Bakın Neye Dönüştü! 🐼

Sosyal medyanın en komik videolarının kahramanı pandalar, bu sefer çok farklı bir şekilde karşımızda!

Çin’de bir firma ülkenin sembolü haline gelen pandaların dışkılarından tuvalet kağıdı, kağıt ve peçete üreterek insanı şaşırtan bir işe imza attı.

Panda dışkısından yapılan ürünler yakında raflardaki yerini alacak.

Panda Poo

Panda Poo deyince kulağınıza sevimli bir şey geliyorsa, gelmesin! 😀

Çin’in güneyindeki Siçuan eyaletinde “Qianwei Fengsheng Kağıt Şirketi” isimli şirket “Dev Pandalar için Koruma ve Araştırma Merkezi’ ile işbirliğine giderek pandaların dışkısından ve yedikleri bambuların artıklarından tuvalet kağıdı, peçete ve kağıt üretti ve adını da Panda Poo koydu.

Ürünün Ham Maddesini 3 Panda Sağlıyor

Şirket, dışkıları Siçuan’daki 3 pandayı haftada birkaç kez ziyaret ederek topluyor. Toplanan dışkılar kaynatıldıktan sonra önce pastörize ediliyor ve ardından kağıda dönüştürülüyor. Satışa sunulmadan önce tüm ürünlerin bakteri kontrolleri yapılıyor.

Benzerlerinin 10 Katı Fiyatta

Panda Poo’nun paketlerinin üzerinde bambu yiyen bir pandanın resmi bulunuyor. Peki ya bu farklı mendile sahip olmanın bedeli ne?

Panda Poo’nun etiket fiyatı 43 Yuan, yani yaklaşık 26 TL. Diğer kutu mendillerin 10 katı bir fiyata sahip olan ürüne ilginin ne ölçüde olacağı ise şu an için muamma.

Pandaların Neden Siyah Beyaz Olduğu Keşfedildi!

Peki Neden Panda Dışkısı?

Pandalar bambunun içindeki şekeri emerek besleniyorlar. Bu sırada da doğal bir şekilde bambuları liflerinden ayırıyorlar. Bu sayede şirket lifleri ayırma zahmetinden kurtulmuş oluyor.

Günde 12 ile 15 kg arasında bambu tüketen yetişkin bir panda günde yaklaşık 10 kg dışkı üretiyor. Bakıcılar tarafından yeşil top olarak adlandırılan bu dışkıların yanı sıra, pandalar her gün bambu yaprakları ve kabuklarından oluşan yaklaşık 50 kg’lık bir gıda artığı da bırakıyor.

Bu da kağıt ve benzeri ürünlerin üretimi için ciddi bir organik ham madde kaynağı oluşturuyor.

“Pandalar ve biz istediğimiz şeyi elde ediyoruz. Bu bir kazan-kazan durumu”

Şirket yetkilisi Yang Chaolin

Biz Alır Mıyız?

pandaların gözleri

Evet pandalar bizlerin gözünde dünyanın en minnoş, en pofuduk, en tatliş hayvanlarından biri. Peki ya onların dışkısından yapılmış kağıt mendil kullanmak ister miydik?

Bu sorunun cevabını vermek Emoji Crew için oldukça zor. Sizin cevaplarınızı ise yorum olarak bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kırık Telefon Ekranları Artık Tarihe Karışıyor! Nasıl Mı? 😯

Türkiye’nin İlk Yataklı Sinema Salonu İstanbul’da Açıldı! 😴🎥