in ,

Pazar Köşesi (17-24 Temmuz 2017)

Emoji crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Dünya Gündemi

Dünyanın dört bir yanında ilgi uyandıran olaylar emoji yorumlamasıyla karşınızda.

Dünya Emoji Gününüz Kutlu Olsun!

17 Temmuz Dünya Emoji Günü’nü kutladık bu hafta!

Macerasını küçük sarı suratlarla çıkan emojiler artık kocaman bir aile!

Bizler de emoji crew olarak çıktığımız bu yolda, sizlerle emoji dünyasında yaşanan gelişmeleri paylaşmaya çalışıyoruz. Sizler için  bu özel güne özel olarak son dönemde emoji dünyasından olan biten ve sizlerle paylaştığımız en dikkat çekici gelişmeleri derledik.

Bu Hapishane Başka! Evlilik Hapishanesi Boşanmaların Önüne Geçebilir Mi?

evlilik hapishanesi Transilvanya

Bir boşanmanın önüne nasıl geçilebilir?

Karşılıklı oturup konuşarak, belki bir süre ayrı kalıp kafa dinleyerek… Transilvanya bölgesinde evliliklerin boşanmayla sonuçlanmaması için öyle bir yöntem geliştirilmiş ki, duyanları şaşkına çeviriyor. Gelin birlikte evlilik hapishanesine göz atalım.

Dünyanın İlk Gülen Emojisi 3700 Yıl Önce Çizilmiş ?

Dunyanın En Eski Emojisi

Sizce emojilerin tarihi ne kadar eskiye dayanıyor?

5 yıl? 10 yıl? 50 yıl?

Doğru cevap 3700 yıl olacaktı. Evet, yanlış duymadınız!

Gaziantep’teki Karkamış Antik Kenti’nde gerçekleştirilen kazı çalışmalarında üzerinde “gülücük” emojisi bulunan 3 bin 700 yıllık şerbet testisi bulundu.

Apple’ın Duyurduğu Türbanlı Emoji Tartışma Yarattı

türbanlı emoji

Apple’ın tanıtımını yaptığı yeni emojiler çok konuşulacak gibi duruyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple, aralarında türban giyen bir kadının da olduğu 12’den fazla yeni emojinin tanıtımını yaptı. Türbanlı emoji bazılarının takdirini kazanırken, toplumun bir kesiminden de tepki gördü.

Google’dan Burs Alan İlk Türk Engelli, Yerli Hawking Muratcan’ın Başarı Dolu Hikayesi

google'dan burs alan muratcan çiçek

Muratcan Çiçek! Bu ismi duymaya alışsanız iyi edersiniz, çünkü Muratcan’ın ismini bundan sonra başarılarıyla sık sık duyacağa benziyoruz.

Okuduğu tüm okulları birincilikle bitiren ve şimdi de Google’dan ilk defa burs alan Türk engelli olmayı başaran Muratcan Çiçek’in gurur verici hikayesine gelin birlikte göz atalım.

Ölüm Döşeğindeki Çocukları Evlat Edinen Koca Yürekli Mohammed ve İlham Veren Öyküsü

mohammed bzeek kimsesiz çocuklara bakan adam

Dünyada iyi şeyler de oluyor!

Amerika’nın Los Angeles kentinde yaşayan Mohammed Bzeek ömrünü ölümcül hastalıklarla savaşan çocukların mutluluğuna adamış bir isim. Devletin koruması altında olan ve ölümcül hastalıkları nedeniyle kimsenin sahip çıkmadığı çocuklara kol kanat geren Bzeek’in şu güne kadar yaptıkları ve daha yapacakları kocaman bir alkışı hak ediyor.

Gelin birlikte Bzeek’in insanı duygulandıran hayat hikayesine ve yaptıklarına göz atalım.

Emoji Gündemi

Tüm hafta bizler de sizlere daha iyi içerikler hazırlamak için çalıştık ve bakın ortaya neler çıktı!

Reggae Müzik Rehberi

bob marley

Güzel ritmi, tonu ve kendine ait bir felsefesi olan reggae hakkında yeterince bilgiye sahip misiniz?

Kendine ait ritmiyle insanı dansa davet eden, sanatçıların düşüncelerini ve isyanlarını halka ileten, özgürlüğün sesi olan reggae müziği sizler için yazdık…

Yazın Kahramanı Maden Suyunun Faydaları ve Birbirinden Lezzetli Tarifler

maden sulu tarifler

Yaz geldi, sıcaklar arttı. Terleme ile beraber vücudumuz devamlı su kaybediyor ve kaybedilen suyun geri yerine konulması vücudumuz için hayati önem taşıyor.Bardak bardak su içiyoruz ama unuttuğumuz bir şey var: Terleme sadece su kaybına yol açmıyor. Vücudumuzdan bazı mineraller de su ile beraber atılıyor.

Peki, mineralleri nasıl yerine koyacağız?

Cevap basit, Maden suyu!

Büyük Yönetmen Alfred Hitchcock Hakkında Şahane Bilgiler

Alfred Hitchcock Hakkında Şahane Bilgiler

Alfred Hitchcock, seyircileri “Şimdi n’olacak?” diye meraklara salan ve sinemada “suspense” adı verilen gizleme yöntemini en başarılı şekilde uygulayan yönetmen olsa gerek. Bu nedenle sizler için Alfred Hitchcock hakkında ilginç, çarpıcı ve faydalı bilgileri bir araya getirdik.

İsyanın Ve Meydan Okumanın Sanatı: Flamenko?

flamenko

Her ne kadar flamenko denildiğinde aklımıza yere vurulan ayaklar, hızlı ritimler ve alkışlar gelse de flamenko sanatı bundan çok daha fazlasıdır.? İsyanın, baş kaldırının ve tutkunun sanatı olan flamenkoyu taşıdığı anlamlarla, geçmişiyle sizin için inceledik. O zaman bizimle flamenkoyu baştan keşfetmeye ne dersiniz? ?

Sık Kullandığınız Kelimelerin Kökenlerini Etimoloji Sayesinde Keşfetmeye Ne Dersiniz?

etimoloji bilimi

Hergün kullandığınız kelimelerin kökenleri hakkında en ufak bir fikriniz var mı?

Günlük yaşam rutinimiz içerisinde, sözcükler dudaklarımızdan neredeyse düşünmediğimiz bir hızla çıkıyor. Bu kelimelerin nerelerden geldiğini, hangi yolları aştığını ve nasıl değiştiklerini görmek ise gerçekten heyecan verici bir serüven!

Bizimle birlikte hem etimolojiyi keşfedeceğiz hem de kelimelerin tarihine doğru bir yolculuğa ne dersiniz? ?

Dünya Tarihinin En Büyük Mafya Lideri Al Capone Hakkında Bilinmeyenler

AL CAPONE

Bazı mayfa babaları kulağa ne kadar ürkütücü gelse de, onların kendilerine has bir çekicilikleri olduğunu inkar etmek olmaz. Al Capone tüm yaptıklarına rağmen ilgimizi hep cezbetmeyi başarmış o isimlerden biri.

Üstelik o dünyanın her yerinde tanınan sayılı mafya babalarından da biri. Gelin hep birlikte Al Capone’nun bu kadar ünü hak etmek için neler yaptığına bir göz atalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya Tarihinin En Büyük ve En Acımasız Mafya Lideri Al Capone Hakkında Bilinmeyenler

Maryam Mirzakhani: Ortadoğulu Kadın Bir Matematikçinin İlham Veren Hikayesi!