in ,

Cool

Henüz 12 Yaşında Olan Nehir Uluslararası Piyano Yarışmasında Dünya İkincisi Oldu!

Yaşı küçük, yeteneği ve başarıları kocaman!

Henüz 12 yaşında olan Nehir Özzengin, İtalya’da düzenlenen “Uluslararası Ischia Piyano Yarışması”nda dünya ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yeteneği 4 Yaşında Keşfedildi

Nehir’in müzik macerası 4 yaşında başlamış. Müziğe olan etkileyici yeteneği 4 yaşında keşfedilen Nehir, o yaşından beri müzik ile haşır neşir.

İzmir’de yaşayan  Nehir bundan 5 yıl önce burslu olarak Yaşar Üniversitesi bünyesinde yer alan Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisi’nde klasik piyano eğitimi almaya başlamış. Bir yandan örgün eğitim hayatına devam eden Nehir, şu an 7. sınıfa gidiyor.

Bu İlk Başarısı Değil

Dünya ikinciliği her ne kadar oldukça mutluluk verici olsa da, bu başarı Nehir için bir ilk değil. Küçük müzik dehası daha önce de katıldığı pek çok yarışmada derece elde etmiş. Girdiği yarışmalarda uluslararası ödüller alan Özzengin, daha önce “Uluslararası Mozart Academy Piyano Yarışması”nda ikincilik ve üçüncülük, Belçika’da düzenlenen “Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması”nda ikincilik elde etmiş.

80 Kişi Arasından Gelen İkincilik

“Uluslararası Ischia Piyano Yarışması” dünyadaki en prestijli yarışmalar arasında yer alıyor. 26 ülkeden 80 yarışmacının katıldığı yarışmada ikincilik elde eden Nehir ise elde ettiği başarıyla göz dolduruyor.

Her Gün En Az 2 Saat Antrenman Yapıyor

Nehir başarısını sadece yeteneğine değil, aynı zamanda sıkı çalışmalarına da borçlu.Her gün en az 2 saatini piyano başında geçiren Nehir’in tatiller içinde bir şartı var. Tatile gittiği mekanlarda dahi piyano bulunmasını isteyen Nehir’in hayali ise dünya çağında tanınan bir piyanist olmak.

“İleride tüm dünyayı dolaşıp konserler vererek, müziğimi ve ülkemi herkese tanıtmayı hayal ediyorum”

Nehir Özzengin Sadece Bir Piyanist Değil

Piyanonun yanı sıra gitar ve bateri gibi farklı enstrümanları iyi düzeyde çalabilen Nehir, aynı zamanda lisanslı olarak basketbol ve tenisle uğraşıyor.

Henüz 10 Yaşındaki Piyano Dehası Mert İsveç’i Salladı

piyano dahisi mert hakan şeker

Geçtiğimiz aylarda sizlerle bu başlıkla bir haber daha paylaşmıştık. Henüz 10 yaşında olan  Mert Hakan Şeker, İsveç’in başkentinde düzenlenen 6. Stockholm Uluslararası Müzik Yarışması’nda piyano dalında birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Üstelik bu başarı Mert için de, aynı Nehir gibi bir ilk değildi. Mert daha önce Almanya’da düzenlenen Baden-Württemberg Uluslararası Müzik Yarışması’nda (International Competition Musical Fireworks Baden- Württemberg) da birincilik elde etmişti.

Emoji Crew olan Nehir, Mert ve onlar gibi başarılarıyla göz dolduran tüm çocuklarımızı kutlarız. Umarız dünya sizlerin yeteneği ve melodileriyle çok daha güzel bir yer halini alır.☺️

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

dunyanin en yasli ailesi donnely ailesi

Dünyanın En Yaşlı Ailesinin 1073 Yıllık Ömrünün Sırrını Öğrenmeye Ne Dersiniz?

acil çıkış kapısı

Amerika’da 17 Yaşında Bir Genç Acil Çıkış Kapısını Açarak Uçaktan Atladı ✈️