in ,

Amerika’da 17 Yaşında Bir Genç Acil Çıkış Kapısını Açarak Uçaktan Atladı ✈️

17 yaşında ismi açıklanmayan bir genç iniş sonrasında acil çıkış kapısını açarak uçaktan atladı.

Hem uçuş ekibini hem yolcuları şoke eden olayın detayları ise oldukça şaşırtıcı.

Uçaktan Atlayan Genç Panik Yarattı

San Francisco-Panama uçusu esnasında yaşanan olay geçtiğimiz Salı günü gerçekleşti. Copa Havayolları’na ait bir uçakta gerçekleşen olay inişin hemen ardından yaşandı.

İsmi açıklanmayan genç, uçak kapıya park etmek için beklerken bir anda acil durum kapısını açarak uçaktan aşağıya atladı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Amerika vatandaşı olduğu açıklanan gencin ciddi bir şekilde yaralanmadığı belirtildi. Polis tarafından gözaltına alınan gencin sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldüğü biliniyor.

Neden Atladı?

Yapılan açıklamalara göre gencin neden uçaktan atladığı henüz bilinmiyor.

Yolcuların ifadelerine göreyse acil çıkış kapısı aniden açılana kadar herşeyin yolunda olduğu belirtiliyor. Yolculardan biri ise yaşananları şu sözlerle açıklıyor:

“Her şey çok normaldi. Sonra bir anda karanlık uçağın içinde bir ışık gördüm. Çığlık sesleri duymaya başladım. Olanlar karşısında şaşkındım”

“Çocuk Panik Atak Geçiriyor Olabilir”

Henüz gencin bunu neden yapıyor olduğu bilinmese de, gencin panik atak krizi geçirmiş olabileceği veya psikolojik bir rahatsızlığı olabileceği tahmin ediliyor.

“Uçağın Kanadına Atladı”

Yolculardan bazıları ise çocuğun acil çıkış kapısını açtıktan hemen sonra kanatın üstüne atladığını belirtiyor. Kanadın üstünden de yere atlayan çocuk ardından hızlı bir şekilde koşmaya başlamış.

Kimse Onu Durduramadı

Uçak ve motorlar henüz çalışırken uçaktan atlayan genç uçakta büyük bir paniğe de neden olmuş. Uçakta bulunan bazı yolcuların konuyla ilgili ifadeleri ise şöyle:

“Herkes bağırıyordu”

“Uçuş görevlilerine hemen haber verilmesini söyledik. Kapı açıktı ve biri atlamıştı.”

Copa Havayolları’ndan yapılan açıklamaya göreyse uçuş ekibinden biri hemen acil durum kapısına giderek kapıyı kapatmış ve uçak kapıya yanaşmak için hareketine devam etmiş.

“Durum epey çılgıncaydı”

Uçak hareket halindeyken kapının açılmasından kaynaklı olarak kimsenin yaralanmadığı açıklandı.

Federal Bir Suç

Kimse yaralanmasa da gencin bu olaydan kolayca sıyrılabileceği düşünülmüyor. Bunun nedeni ise Amerika Birleşik Devletleri kanunlarına göre herhangi bir gerekçe olmaksızın acil çıkış kapısının açılmasının federal suçlar kapsamına giriyor olması.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

piyano dahisi nehir özzengin

Henüz 12 Yaşında Olan Nehir Uluslararası Piyano Yarışmasında Dünya İkincisi Oldu!

Çılgın Pilot Havada İzlediği Rotayla Öyle Bir Resim Çizdi Ki… ✈️