in ,

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Dünya Tarihindeki En Zenginlerden Rothschild Ailesinin En Karanlık Sırları

Dünyanın en zengin ailesi Rothschild’ler hakkında birçok teori okumak mümkün. Kimileri ailenin dünyayı yönettiğini iddia ediyor kimileri ise büyük devletleri kukla gibi oynattıklarını. Rothschild ailesi hakkında bilinenler kadar bilinmeyenlerin de fazla. Sizin için hazırladığımız bu liste Rothschild ailesinin en karanlık sırlarını gözler önüne serecek.

1. Aile Geleneği Olmuş Ensest İlişkiler

Rothschild Ailesi

Rothschild ailesinin dünyanın en zengin ailesi olmak için hangi karanlık yollardan geçtiklerini bilmiyoruz ama en zengin ailesi olmak için yaptıkları insanın ağzını açık bırakacak cinsten. Rothschild’ler paranın aile içinde kalması için yıllardan beri aile dışı evliliklere izin vermiyor. Aile içinde kuzenler arası evlilikler son derece yaygın ve normal kabul ediliyor.

2. Kanunların Üzerinde Yer Alma Gücü

Kanun, hukuk

Rothschild ailesinin liderlerinden Amschel Rothschild’un ” bir ülkenin ekonomisini kontrol edebiliyorsan o ülkedeki kanunların hiçbir önemi yoktur” dediği iddia edilir. Ailenin birçok faaliyetinin kanunların denetimi dışında tutulduğu sürekli gündemde tutulan bir iddiadır. Aile liderlerinin söylemlerine bakıldığında kendilerini kanunların üzerinde gördüklerini rahatlıkla anlayabiliriz. Rothschild’erin ekonomik gücü onlara o kadar büyük bir denetimsizlik gücü sağlıyor ki ailenin birçok faaliyeti tarihin tozlu sayfalarında aile sırrı olarak saklı kalabiliyor.

3. Aile Yıllarca Altın Fiyatlarını Doğrudan Kontrol Etti

Altınlar ve Rothschild aile reisi

2004 yılında altın ticaretindeki faaliyetlerini Barclays’a bırakana kadar ailenin altın fiyatları üzerindeki büyük etkisi bilinmiyordu. 2004’te bu yetki devri yaşandığında bu yıla kadar uzun zaman boyunca ailenin dünyadaki altın fiyatlarını kontrol ettiği gerçeği de ortaya çıkmış oldu.

4. Amerikan Merkez Bankası’nı Rothschildler Kontrol Ediyor

Rothschild banka karteli

Amerika Birleşik Devletleri’nde bağımsız bir kuruluş olan Amerikan Merkez Bankasının kontrolünde hem Rothschild ailesinin hem de Rockefeller ailesinin hala devam eden büyük etkilerinin olduğu açığı çıkan büyük sırlar arasında bulunuyor. Bu bankanın tek bir açıklamayla tüm dünya ekonomisine yön verdiğini düşünürsek, bu iki ailenin dünya ekonomisinde ne kadar söz sahibi olduğunu anlayabiliriz.

5. Ailenin Şeytana Taptığı İddia Ediliyor

Şeytanan tapma

Ailenin malikanelerine giren insanların birçoğunun raporlarına yansıyan bilgiler aile bireylerinin satanist olduğu yönünde. Karanlık Lordun masası ve şeytana tapıldığına dair birçok iddia ailenin ismi geçtiğinde gündeme getiriliyor ancak bu bilginin doğrulanması tahmin edebileceğiniz üzere çok zor.

6. Aile Gizli Topluluklarla Bağlantılı

Illımunati

Illuminati ve Masonlar gibi gizli topluluklarla ailenin bağlantıları yıllardan beri sürekli gündemde tutuluyor. Aile bu söylentileri yalanlamak bir yana bu bağlantıları doğrulayacak küçük ipuçlarını saklayamıyor bile. Özellikle 1. dünya savaşı sonrası imzalanan birçok gizli anlaşmada ailenin parmağının olduğu açığa çıkan aile sırları arasında bulunuyor.

7. Dünya Savaşlarını Rothschild Ailesi Finanse Ediyor

Rothschild Ailesi

Ailenin dünyadaki toplam sermayenin yarısını kontrol ettiği bilinen ekonomik bir tespit ancak işin bilinmeyen kısmı ise geçmişten bugüne yaşanan birçok savaşın bu ailenin ekonomik çıkarlarına hizmet edecek şekilde finanse edildiği.

8. Aile İlginç Partiler Düzenliyor

Maskeli parti

Ailenin düzenlediği kostüm partileri, parti davetiyeleri başlı başına izi sürülmesi gereken sırlar zinciri gibi. Parti davetiyeleri ayna olmadan okunamayan ters yazıyla yazılmış, birden fazla yüzlü maskelerle katılmak gerekiyor. Partilerden sızan haberler arasında ilginç hayvan konseptli kıyafetler ve parti yerleri de bulunuyor.

9. En Zenginler Listelerinden Kaçıyorlar

Rothschild ailesi aile fotoğrafı

Aile dünyanın en varlıklı ailelerinden biri olmasına rağmen, hazırlanan listelerde bu aileden isimler görmek zor. Bunu sağlamak için çok sayıda yol kullanan ailenin sırlarından biri de bu. Ensest evlilikler yoluyla miraslarını küçük parçalara bölen aile aslında tek elden çok büyük bir sermayeyi kontrol ediyor ama bunu saklıyor. Ailenin en büyük sırlarından biri de servetlerinin gerçek miktarı.

Okuduğuna değdi mi?

6 points
Upvote Downvote

Total votes: 22

Upvotes: 14

Upvotes percentage: 63.636364%

Downvotes: 8

Downvotes percentage: 36.363636%

Yazar Eyüp Şen

1993 Erzurum doğumlu, ODTÜ’lü bir siyaset bilimci. Kendi çapında akademik işlerle uğraşıp kalan zamanlarında da içerik yazıp çiziyor.

Yorumlar

Yorum Bırak
  1. içeriğin hurafe olmasına mı yanayım, bunu yazanın odtü lü olmasına mı yanayım bilemedim.

  2. GIDA İLAÇ ENERJİ SU KONTROLÜ KİMDE??????? BÜYÜK GÖZ HER ŞEYİ KONTROLÜNDE TUTUYOR.BARON ROTCHİLD, ROCKFELLER, BİLDERBERG, ROSENBERG, WİNDSOR DÜNYAYI YÖNETİYOR BİLMEYEN Mİ KALDI.

  3. Yazıda geçen birçok konunun belgelendirilmesinin zor olduğunun farkındayım. Bunun için de yüzde yüz gerçeklik beklemiyor zaten insan böyle konuları okurken. Ama bir yazarın, hele de bir akademisyenin kavramsal noktada hata yapması kabul edilebilir bir durum değil. Ensest ilişkilerle ilgili bir yazı yazarken en azından kelimenin hukuki ve ahlaki tanımının ne olduğunu bilecek kadar araştırma yapsaymış keşke yazar. Zira böylesi hassas bir konuda yanlış bilgilendirme yapmak öyle hafife alınacak bir durum değil. Kuzenle evlilik ensest ilişki değildir, ülkemizde de bu tür evlilikler vardır ki bu durumun ne hukuki ne de ahlaki açıdan bir sakıncası yoktur. Ensest ilişki ahlaki bir bozukluğun, psikolojik bir sorunun sonucudur. Ve bu evrensel olarak da etik görülmeyen ahlak dışı bir durumdur. Bir insanın kardeşiyle, anne-babasıyla, büyük anne-babasıyla, ya da anne-babanın kardeşleriyle ilişkiye girmesi ensesttir ki zaten bu psiko bozukluğa sahip olmayan birinin böyle bir ilişkiyi tasvip etmesi ya da buna yönelmesi mümkün değildir. Kanun bu tanım kapsamına giren aile üyelerinin üvey/evlatlık olması halinde dahi bu ilişkiyi ensest kabul eder. Ensestin tanımı budur. Rothschild ailesinde ne tür evlilikler var bilemem ama kuzenler arasında gerçekleşen evliliklerin etik ve ahlak açısından sakıncası olmadığı gibi yasaldır da.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Ölmeden Önce Yaşamanız Gereken 15 Şahane Deneyim

Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Şahane 10 Youtube Kanalı