in ,

Savaşçı Anne, Herkese Umut Olmak İçin Bebeğini Emziriyor!

ABD’de yaşayan 34 yaşındaki savaşçı anne yıllar önce geçirdiği kazadan ötürü vücudunda oluşan yanıkların ve yaraların verdiği acıya rağmen, diğer annelere umut olmak için bebeğini emziriyor.Çektiği Tüm Acıya Rağmen Umut Olmak İçin Bebeğini Emziren Savaşçı Anne

BBC‘ de yer alan habere göre ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan Schima Stevenson’un vücudu henüz iki yaşındayken geçirdiği bir ev kazası yüzünden kalıcı yaralarla kaplanmış.

İlk kez 20 yaşında anne olan kadın ilk bebeğini ne kadar çok istese de çektiği acılar katlanılmaz olduğu için göze alıp emzirememiş. Yıllar sonra ikinci çocuğu doğduğunda bunun pişmanlığını yaşamış ve ikinci çocuğunu ne olursa olsun emzirme kararı almış.

Emziren Savaşçı Anne

BBC’ nin Newsbeat programına katılan anne adayı acılar içinde de olsa ısrarla emzirmesinin nedenini şu şekilde açıklıyor:

“Hikayemi benim 20 yaşında yaptığım gibi vazgeçmemeleri adına başkalarıyla paylaşmak istiyorum. Bütün anneler memeleri işlevini sürdürdüğü müddetçe, doğanın yarattığı niyetle kullanmalılar.”

2 yaşındayken geçirdiği ev kazasında annesiyle ve kardeşiyle birlikte olan Stevenson bu yangın kazasında maalesef sekiz aylık erkek kardeşini kaybetmiş. Anneleri evin penceresindeki demir parmaklıklar yüzünden çocuklarını dışarı çıkaramamış. Kazadan sağ kurtulan Stevenson’un ise tüm vücudu o kazada oluşan kalıcı yanık izleriyle kaplı.

“Diğer annelere ilham kaynağı ve umut olmak istedim”

20 yaşında ilk annelik heyecanını yaşayan Stevenson karnındaki yaralardan ötürü doğum yapamayacağına dair endişeler yaşamış. Zor bir ameliyat sürecinden sonra sıra emzirmeye geldiğinde çekeceği acıları bildiği için emzirmemeyi tercih etmiş. 34 yaşındaki ikinci doğum ameliyatında ise karnındaki ağrıları yüzünden doktorlar gerekli anesteziyi bile uygulayamamışlar.

Çektiği Tüm Acıya Rağmen Umut Olmak İçin Bebeğini Emziren Savaşçı Anne

Kendisi de tıp asistanı olan Stevenson ilk doğumda aldığı karardan, görümcesini emzirirken görünce nasıl pişman olduğunu ve ikinci çocuğunda bunu ne olursa olsun yapmayı istediğini anlatıyor.

14 ay aradan sonra ikinci çocuğuna hamile kalan anne, oğlunu emzirmekte bir hayli zorlandığını da belirtiyor.

Başlangıçta sütünün çok yetersiz olduğunu ve şırınga yardımıyla memesinden çekildiğini anlatan anne, emzirmenin oğluyla bağ kurabilmek için yapması gereken bir eylem olduğunu vurguluyor ısrarla. Ne kadar acı verirse versin oğluyla kurduğu bağa değeceğini ekliyor.

Şükrediyorum!

Çektiği Tüm Acıya Rağmen Umut Olmak İçin Bebeğini Emziren Savaşçı Anne

Stevenson bebeğini aynı durumda olabilecek diğer tüm annelere umut olması için emziriyor. Onlara ilham kaynağı ve örnek olmak istediğini dile getiriyor ve ekliyor:

“İnsanların görünüşleri dolayısıyla neredeyse intiharın eşiğine gelmesine çok üzülüyorum. Çünkü bir de ben varım, ortalıkta sanki Beyonce ya da Tamar Braxton’mışım gibi dolaşıyorum.

Bunun kolay bir süreç olmadığını, uzun ve yorucu olduğunu dile getiren Stevenson:

”Tabii ki kendime güvenimi bir gecede kazanmadım, ama şimdi buna sahip olduğum için mutluyum.Benim de kötü hissettiğim günler var çünkü insanım, ancak daha sonra kendimi toparlıyorum, Tanrıya hayatım ve güzel bebeklerim için şükrediyorum.” diyor.

Amerikalı fotoğrafçı Ivette Ivens Stevenson’ın fotoğraflarını Facebook hesabı üzerinden “İki çocuk annesi. Yangından kurtulan bir kadın. Savaşçı. Emziren bir anne” diyerek paylaştı.

Zor bir hayat yaşayan savaşçı ruhlu anne, aynı durumda olan ya da olabilecek tüm annelere başka bir hayatın da mümkün olduğunu göstermeye çalışıyor. Acılar içinde emzirmese de bebeğiyle kurduğu bu bağdan mutlu. Elinden geleni yapmaya çalışıyor ve mücadele ediyor. Hikayesi umuyoruz ki dilden dile dolaşır ve Stevenson’ın mücadelesi tüm annelere ve anne adaylarına örnek olur!

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Dövme Sildirme Yöntemleri Hakkında A’dan Z’ye Bilinmesi Gerekenler

Harvard’a %100 Burslu Kabul Edilen Nil’in İlham Veren Hikayesi