in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Tomb Raider Hakkında Bilinmeyenler

Bir jenerasyonun erkeklerinin ilk aşkı, kızlarının ise rol modeli olan ikonik karakter Lara Croft, 2003 yılından sonra Alicia Vikander’in oyunculuğu ile bir kez daha beyaz perdeye taşınıyor.  Biz de Tomb Raider filminin bilinmeyenlerini sizler için derledik.

O Da Bizim Gibi Bir Hayran

Son dönemlerin en çok konuşulan oyuncularından biri olan Alicia Vikander büyük çıkışını 2015 yılında yakalamış olan bir isim. 2015 yılında Ex Machina ile gündeme gelen oyuncu, Danimarkalı Kız filmindeki performansıyla da “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Oscar’ı kucaklamayı başardı.

Şimdi ise Tomb Raider’la karşımıza çıkan oyuncu, çocukluğunda pek çoğumuz gibi büyük bir Tomb Raider hayranıydı.

Rol İçin Büyük Rekabet

Söz konusu bir dönemin en çok konuşulan filmi olunca, üstelik Angelina Jolie’nin bayrağını taşımak gibi bir iş ortadayken başrol için de büyük bir rekabet ortaya çıkmış. Aralarında Daisy Ridley, Emilia Clarke, Saoirse Ronan ve Cara Delevingne gibi isimlerin olduğu aday oyuncu listesinin galibi ise  Alicia Vikander oldu.

Lara Croft Olmak Emek İster

O kadar atla, koş ve maceraya atıl! Bunlar kolay işler değil. Alicia Vikander’ın bu rol için sağlam bir kondisyon kazanması gerekti. Gerçekçiliği yakalayabilmek için hatrı sayılır miktarda kas kütlesi edinen oyuncu, tehlikeli sahnelerin çoğunda kendisi oynayarak “risk budur” dedi.

Film Müziklerinin Arkasında Bir Ayrılık Var

justice league

Malum filmin müzikleri ünlü isim Junkie XL’ın elinde çıktı. Ancak filmin müziklerini yapmak Junkie XL için kolay bir seçim olmadı. Justice League’in müziklerini yapacak olan isim, Tomb Raider için yapımdan ayrıldı.

Yeni Bir Başlangıç

Lara Croft’un yepyeni maceralara atılacağını düşünüyorsanız çok heveslenmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü filmin hikayesi 2013 yılında yapılan oyunun yeniden çevrimine dayanıyor.

Bir Karakter, İki Oscar

Alicia Vikander Lara Croft’u canlandıran ikinci aktris olmakle beraber, aynı zamanda Lara Croft’u canlandıran ikinci Oscar ödüllü aktris. Kendisinden önce rolün sahibi olan Angelina Jolie 2000 yılında En İyi Yardımcı Aktris Oscar’ını kazanmıştı. Vikander ise 2016 yılında Danish Girl ile aynı ödülün sahibi oldu.

Kadrolu Gençlik!

Filmde Lara’nın gençliğini oynayan Emily Carey’i benzer bir rolden hatırlayacaksınız. Kendisi Wonder Woman’da da Diana’nın gençliğini canlandırmıştı.

Angelina vs. Alicia

Malum Lara Croft’u Angelina Jolie’yle oldukça özdeşleştirilmiş bir karakter. Durum böyle olunca da haliyle Vikander sık sık Jolie ile kıyaslanıyor.

Alicia Vikander Lara Croft’u canlandırırken 6 tane vücut dublörü kullanırken, Angelina Jolie aynı rolü canlandırırken bu rakam 2’ydi!

Güney Afrika ve İngiltere Havası

Filmin çekimleri Güney Afrika’nın Cape Town ve Plettenberg Bay şehirlerinde yapılırken, İngiltere’deki çekimleri Salibsury kentindeki Wilton House ve Hertfordshite kentinde bulunan Warner Bros. ’un Leavesken Stüdyoları’nda gerçekleştirildi.

Ulusal Pazarda 105 Milyon Dolarlık Gişe

Filmin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk haftasonu gişesi 25 Milyon Dolar olurken, uluslararası pazardaki gişesi ise 105 milyon Dolar oldu. Bu performans ile vizyonda kaldığı süre boyunca 130 milyon Dolar kazandıran ilk film Lara Croft: Tomb Raider’in gişesini ilk haftasonunda geçmiş oldu. İkinci film Lara Croft: Tomb Raider The Cradle of Life’ın 156 Milyon dolarlık gişesini ise kısa sürede geçecekmiş gibi görünüyor.

Daha Yeni ve Daha İyi

Aynı zamanda film şu ana kadarki 6.9 puanlık IMDB ortalamasıyla seleflerinin 5.8 ve 5.5’lik ortalamalarını geçerek finansal anlamda olduğu kadar seyircinin beğenisi açısından da önceki iki filmi geride bıraktı.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Polen Alerjisi Olanlara Müjde! Bu Çiçekler Alerji Yapmıyor! 🌸🌸🌸

Psikolojik Rahatsızları Mimariyle Anlatan Bu İllüstrasyonlar Bir Harika!