in ,

Anneler Gününde Farklı Bir Hediye Hazırlamak İsteyenler İçin Öneriler

Bir Anneler Günü daha yaklaşıyor. Büyük alışveriş merkezlerinden, küçük mahalle dükkanlarına kadar her yerde Anneler Günü reklamlarını, bu özel gün için hazırlanmış kampanyaları görebilmek mümkün. Ancak sizler de Anneler Günü’nde annesine ütü, mutfak robotu gibi ufak ev eşyaları almayı anlamsız bulanlardansanız ve bu özel günde gerçekten annenize özel bir hediye hazırlamak istiyorsanız doğru yerdesiz. İşte karşınızda el emeğinizin değeceği, annenizi özel hissettirecek ve günlük hayatında oldukça pratik bir şekilde kullanabileceği hediyeler.

1.Anı Kavanozu

Sizleri bilemem ama ben ailemle geçirdiğim güzel bir günü hiç birşeye değişmem! Eminiz annelerimiz de aynı fikirdedir. İşte o yüzden bu Anneler Günü’nü anneniz içi oldukça keyifli bir güne çevirebilirsiniz. Günübirlik gidebileceğiniz bir deniz kenarı, göl çevresi veya doğayla iç içe olabileceğiniz bir rota bu özel günü daha keyifli hale getirebilir. Daha sonrasında bu özel güne ait anıları (deniz kıyısından aldığınız bir taş, ağaç altından topladığınız kozalaklar) bir araya getirebilir, o gün çekildiğiniz bir fotoğrafla birlikte bir kavanozun içerisine yerleştirebilirsiniz. O günü ölümsüz hale getirecek ve baktıkça o günü hatırlatacak olan bu kavanoz annenizin çalışma masasında veya başucunda kendine bir yer edinebilir. Yaşanmışlıklardan daha güzel hediye var mıdır? 😉

2.Yoğun Bir Günün Ardından Rahatlatıcı Banyo Tuzları

Banyo tuzu deyip geçmeyin! Yoğun geçen yorucu bir günün ardından herkes rahatlatıcı bir banyoyu hak eder. Eğer anneniz çalışıyorsa ve stresli birgün geçirdiyse veya ev işlerinden bunaldıysa güzel bir banyoya hayır diyemecektir. Pek çok farklı markanın hazırladığı farklı etkili ve farklı kokulu banyo tuzlarını bir araya getirebilir, güzel bir kutu içerisinde annenize hediye edebilirsiniz.

3.Kahvaltı Kitleri

Eğer yoğun bir çalışma temposuna sahip bir anneniz varsa bu kutu hayat kurtarıcı olacaktır. Hazırlayacağınız küçük kahvaltı kutularıyla annenizi hem şaşırtabilir, hem de yoğun temposu içerisinde günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamamasını sağlayabilirsiniz. Gönül isterki bunu bir ömür boyu devam ettirebilin. Ancak malum hayat şartları, bu ince düşünceyi bir hafta boyunca hayata geçirebilir, Anneler Günü’nü 1 haftalık bir süprizler silsilesine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca hazırlayıp kutunun içine koyacağınız küçük notlarla, annenizi daha da mutlu etmeniz mümkün.

Elbette böyle bir kahvaltı kiti hediyesi hazırlamanız için annenizin çalışması gerekmiyor. Eğer annenizle birlikte yaşıyorsanız pazar günü hazırlayacağınız mükellef bir kahvaltı sofrasıyla da onu çok mutlu edebilirsiniz.

4.Çiçek Vazoları

Anneler Günü’nde annelere çiçek almak adettendir. Peki ya çiçekler nereye konacak? İşte bu sorunun cevabını bu anneler gününde cevaplayabilirsiniz. Fotoğraftaki gibi veya zevkinize göre daha farklı bir cam vazo alarak oje, cam kalemi gibi oldukça kolay bulunabilen malzemeler kullanarak istediğiniz gibi vazolar yaratabilirsiniz. Annenize aldığınız çiçekler solacaktır, ancak bu vazo ebedi olacaktır.

5.İzinizi Bırakın

İz bırakmak… İşte en güzel hediyenin sırrı budur, hediyeye izinizi bırakmak. Anneniz için hazırlayacağınız tamamen yaratıcılığınız kalmış farklı boyutlardaki tablolar oldukça güzel bir hediye hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu hediyede eğer kardeşleriniz varsa onlarla bir araya gelerek çalışmanız oldukça önemli. Görseller bizden, üzerine yaratıcılığınızı konuşturmak sizden.

6.Doğal Kapı Süsleri

Amerikan filmlerinde sık sık karşımıza çıkan kapı süsleri artık bizimde evlerimizde yerlerini alabilir, hem de oldukça şık ve yaratıcı formlarda. Anneniz için kendi ellerinizle hazırladığınız kapı süsleri kimi zaman oda kapıları için, kimi zaman bahçeli evlerin bahçeleri için oldukça şık olabilir. Üstelik kapı süslerini hazırlarken kullancağınız doğal malzemelerle bu süsleri birer koku kaynağına da dönüştürebilirsiniz.

Bu arada adının kapı süsü olduğuna bakmayın, bitkilerden, ağaç dallarından hazırlanan bu süsler evinizin ve mutfağınızın duvarlarını da süsleyebilir.

7.Anılarla Donatılmış Bir Abajur

İşte karşınızda gerçek bir anı geçidi. Annenizin yatak odasına koyabileceği sizin fotoğraflarla donatacağınız bir abajur oldukça şık bir hediye olacaktır. İster kendi çocukluğunuzdan, ister annenizin çocukluğundan başlayarak bugüne kadar çekildiğiniz pek çok fotoğrafı bir araya getirebileceğiniz bu abajuru kendi zevkinize göre farklı renk ve modellerde de yapabilirsiniz.Seçeceğiniz fotoğrafları ufak bir photoshop uygulamasıyla siyah beyaz hale getirebilirsiniz.

Hatta bu abajurdan iki adet yaparsanız, yatağın iki ucunda çok hoş bir şekilde durabilir.

8.Masaları Renklendirecek Saksılar

Evet Anneler Günü’nde annenizi bir buket çiçekle mutlu etmek istiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın bu buket bir gün solacak. O nedenle daha kalıcı bir hediye olması açısında saksı çiçekleri hediye edebilirsiniz. Elbette bu saksılara estetik bir görünüm kazandırmak sizin elinizde. Bizim size sunduğumuz örnek biraz iddialı, bunun farkındayız. Ancak çıtayı yüksek tutmaktan zarar gelmez. 😉

Eğer bu kadar iddialı bir işin altında kalkamam diyorsanız, size önerim daha basit ama yine de oldukça şık minik saksı çiçekleriyle  bir tasarım yapmanız yönünde olacak. Rengarenk çiçekler yerleştireceğiz ve kendi yaratıcılığınızı kullanarak özelleştireceğiniz saksılar bir araya gelerek oldukça şık bir hediye ortaya çıkartabilir.

9.Sağlıklı Yiyecekler

Sevimli bir kavanozun, şık font ve desenlerle süslenmiş etiketlerin kattığı havayı hayal dahi edemezsiniz. Anneniz için hazırlayacağınız sağlıklı karışımları, küçük atıştırmalıkları koyabileceğiniz bu kavanozlarla oldukça güzel bir atıştırmalık kutusu yapabilirsiniz. Gün içerisinde annenizin çalıştığı yerde veya evde tüketebileceği sağlıklı atıştırmalıklara göz atmak için daha önce bu konuda derlediğimiz listeye göz atabilirsiniz.

Aynı zamanda eğer başarabilirim derseniz bu kavanozların içerisine evde hazırlayacağınız doğal nemlendirici kremlerden de yerleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden pek çok güvenilir ve basit tarife ulaşmak mümkün.

10.Evde Yapılmış Organik Sabun

Hemen korkmayın! Evde sabun yapımı sandığınızdan çok daha kolay. Hem organik, hem de tamamen el emeğiyle yapılan sabunların annenizin hoşuna gideceğine emin olabilirsiniz. Farklı bitkiler ve özler kullanarak farklı renk ve kokular vereceğiniz sabunlar şık bir sunumla birlikte oldukça hoş bir hediye olabilir.

Türkçe ve İngilizce farklı kaynaklarda pek çok tarife erişmek mümkün.Üstelik malzemelerin ne kadar ulaşılabilir olduğunu görünce de çok şaşıracağınızı garanti ediyoruz.

Bizden size ufak bir tüyo yaptığınız sabunlara kurabiye kalıpları kullanarak oldukça sevimli görünümler kazandırabilirsiniz.

11.Sukulent

İşte kolayca hazırlanabilecek, farklı dokunuşlarla zenginleştirilebilecek bir başka el emeği, göz nuru hediye fikri daha. Hem yapımı, hem de bakımı oldukça kolay olan sukulentlerle ilgili detaylı bilgi almak için sukulent dosyamızı inceleyebilirsiniz.

12.Dilek Kurabiyesi

Mutfakla uğraşmaya bayılıyorsa bu kurabiyeler tam sizlik. Yağlı kağıtların içlerine yazacağınız küçük notları pişireceğiniz kurabiyeler içerisine yerleştirerek annenizi hem şaşırtabilir, hem de oldukça mutlu edebilirsiniz. İnternet üzerinden baktığınızda bu kurabiyelerin tek bir formda yapıldığını görebilirsiniz. Bu Çin kültüründeki dilek kurabiyesi formu. Ancak normal hazırladığınız bir nişastalık kurabiyenin içine de yağlı kağıda yazılmış notları yerleştirip pişirebilirsiniz. Notları yazarken (eğer çıktı olarak almayacaksanız) sakın tükenmez kalem kullanmayın. Tükenmez kalem ısıya maruz kaldığında yağlı kağıttan akarak kurabiyelerinizin boyanmasına neden olabilir.

13.El Emeği Göz Nuru Bardaklar

Hediye olarak bardak almak klişe olabilir, ancak bardak yapmak oldukça hoş bir fikir. Üstelik sonuna kadar yaratıcılığınızı kullanmakta özgürsünüz. İsterseniz üzerine resimler yapabilir, isterseniz farklı yazılarla bardağınızı donatabilirsiniz.

14.Acil Durum KitiAnneler Gününde Farklı Bir Hediye Hazırlamak İsteyenler İçin Öneriler

İşte her anne için özelleştirilebilecek bir hediye. Hazırlayacağınız bir kutu veya büyük, şık bir kavanozun içini birbirinden farklı küçük hediyelerle doldurabilirsiniz. İster içine küçük nemlendiriciler, şekerlemeler koyabilir, ister annenizin acil durumlarda işine yarayabilecek yaptığı işe veya hobilerine özel materyaller ekleyebilirsiniz. İçine koyacağınız sürpriz notlarla annenizi daha çok mutlu etmeniz de mümkün.

15. Yardım Etmek En Büyük Hediyedir

Listenin sonunda yer alıyor olabilir, ancak bu hediye bizim için en değerli olanı. Bu özel günde anneniz adına oldukça anlamlı bir işe imza atmanız mümkün. Üstelik pek çok farklı alanda çalışan sivil toplum örgütü sizin için bu hediyeyi hazırlamayı kolaylaştırıyor. İşte size bu konuda yapabileceklerinizle ilgili bir kaç öneri:

TEMA’ya bağışta bulunarak, anneniz adına ağaç dikebilirsiniz. Üstelik bu ağaçları özel olarak hazırlanmış bir belgeyle sertifikalandırmanız mümkün.

UNICEF gibi dünyanın dört bir yanında kötü şartlar altında yaşayan çocuklara maddi destekte bulunabilirsiniz.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF)’da oldukça farklı bir hediye seçeneği sunuyor. Dünyada nesli tükenmekte olan veya koruma altına alınması gereken türleri evlatlık edinmeye olanak sağlayan kuruluşa maddi destekte bulunabilir ve annenize manevi bir evlat edinebilirsiniz. WWF’nin evlat edinme listesinde panda, yunus, deniz kaplumbağası ve kaplan gibi farklı hayvanlar yer alıyor.

Elbette bu örnekler çoğaltılabilir. Emin olun ne kadar fazla insanın ve canlının yardıma ihtiyacı olduğunu görünce eliniz ayağınız birbirine dolanacak.

Umarız bu Anneler Günü’nü sevdiklerinizle, annenizle ve anne bildiklerinizle keyif ve neşe içerisinde geçirirsiniz.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

37 Yıl Boyunca Her Gün Bir Ağaç Diken Orman Adam’ın Etkileyici Hikayesi

En İyi Termal Oteller Denildiğinde Öne Çıkan 10 Otel