in ,

Minnoş Cool

Emoji Perdede Bu Hafta: Forrest Gump Hakkında Bilinmeyenler 🏃🏽🏃🏽🏃🏽

Emoji perdede bu hafta kazandığı 6 Oscar ödülüyle sinema severlerin hafızalarında yer eden Forrest Gump filmine yakından bakıyoruz. Film kazandığı ödüllerle bilindiği kadar hemen hemen her sinemaseverin en sevdiği filmler listesinin baş kösesinde kendine yer bulmasıyla da biliniyor. Kısacası sinemaseverlerin en sevdiği filmlerden biri olan Forrest Gump’ın bilinmeyenlerini sizler için yazdık…

Başrol İçin Düşünülen İlk İsim John Travolta’ydı

john travolta

Yarımcılar filmin oyuncu seçimlerini yaparken başrol için akıllarındaki ilk isim John Travolta‘ydı ama başarılı oyuncu bu rolü kabul etmemiş. Daha sonra bu rol için Bill Murray ve Chevy Chase’ye teklif götürülmüş ancak bu iki oyuncu da yapımcılarla anlaşamamış. Sonuç olarak filmin başrol oyuncusu Tom Hanks olmuş.

Tom Hanks Aslında Forrest Gump Filminden Para Kazanamadı

tom hanks

Başrol oyuncusu yaşanan sıkıntılar yüzünden bu film için başta anlaştığı ücreti alamamış ama filmde kazandığı prestij oyuncuya daha sonra 40 milyon dolardan fazla gelir getirmiş.

“Benim Adım Forrest Gump” Repliğinin Hikayesi Şaşırtıyor

benim adım forrest gump

Çekimler sırasında filmin sevenlerinin aklına kazınan meşhur “Benim Adım Forrest Gump” repliği aslında orijinal senaryoda yer almıyormuş Bu replik çekimler sırasında Tom Hanks tarafından doğaçlama olarak kullanılmış. Filmin yönetmeni de repliği beğenince repliğin geçtiği sahneler bildiğimiz halini almış.

Tom Hanks’in Bilinmeyen Dublörü

jim hanks

Filmde birçok sahnede koşması gereken Tom Hanks bu sahneleri çekmek için yeterli performansı gösteremeyince oyuncunun yerine bu sahnelerde dublör olarak kardeşi Jim Hanks oynamış.

Filmdeki Meşhur Mavi Gömlek

mavi gömlek

Çocukluğundan yetişkinliğine izlediğimiz Forrest Gump’ın farklı yaşlarında üzerinde gördüğümüz mavi gömlek gizemini koruyor ancak bildiğimiz bir gerçek var ki o meşhur mavi gömleği farklı yaşlarda Forrest Gump’ın üzerinde görüyoruz.

Büyük Masa Tenisi Tüyosu

forrest gump masa tenisi

Forrest Gump masa tenisi oynamayı öğrenirken bir askerin verdiği tavsiye Forrest’ın oyun tarzını tamamen değiştiriyor. Gözlerini toptan ayırma tavsiyesini alan Forrest masa tenisinde bir daha hiç kaybetmiyor.

Filmdeki Spiker Aslında Oyuncu Değil

forrest gump turist spiker

Washington DC’de Forrest Gump’la röportaj yapan spiker aslında profesyonel bir oyuncu değilmiş. Çekimler sırasında orada bulunan Atlanta’lı bir turistten repliği okuması istenmiş ve bu sahne bu şekilde çekilebilmiş.

Jenny Curran Rolü İçin Yapımcıların Gündemindeki Oyuncular

Nicole Kidman

Jennt rolünü oynaması için Jodie Foster, Nicole Kidman ve Demi Moore gibi isimlere teklif götürülmüş ama bu oyuncuların hiçbiri teklifi kabul etmemiş.

Forrest Gump’ın Oturduğu Bank Müzede Sergileniyor

forrest gump bank

Filmde Forrest’ı otururken gördüğümüz bank daha sonra çalınması ya da yıpranması ihtimaline karşı bulunduğu parktan kaldırılmış Güzümüzde ise meşhur bank çekimlere de ev sahipliği yapan Georgia’da Savannah tarih müzesinde sergileniyor.

Filmdeki Meşhur Fotoğrafta  Tom Hanks’in Gözleri Kapalı

forrest gump kapalı gözler

Filmde bir sahnede gösterilen fotağrafa yakından baktığımızda fark ediyoruz ki aktör Tom Hanks’in gözleri fotoğrafta kapalı çıkmış.

Bubba Rolü İçin Düşünülen Şaşırtıcı İsimler

forrest gump bubba

Bubba rolü için ünlü oyuncular Ice Cube, Dave Chappelle ve David Alan Grier’e teklif götürülmüş ama oyunculardan hiçbiri teklifi kabul etmemiş. Ice Cube rolü engelli bir karakter oynamak istemediği için reddetmiş.

Forrest Gump’ın Annesi Rolünü Oynayan Oyuncu Gerçekte Tom Hanks’den Sadece 10 Yaş Büyük

Sally Field

Filmde Tom Hanks’in annesi rolünü canlandıran oyuncu Sally Field gerçek hayatta Tom Hanks’den sadece 10 yaş büyük.

Okuduğuna değdi mi?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Eyüp Şen

1993 Erzurum doğumlu, ODTÜ’lü bir siyaset bilimci. Kendi çapında akademik işlerle uğraşıp kalan zamanlarında da içerik yazıp çiziyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Pazar Köşesi (15-21 Ocak 2018)

greenpeace penguen eylemi

Dikkat Karşınıza Penguen Çıkabilir! Sokakları İşgal Eden Penguenlerin Sırrını Çözdük! 🐧🐧🐧