in ,

Pazar Köşesi (15-21 Ocak 2018)

Emoji crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Emoji Gündem

Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor?

kadın dayanışması

Bu sorunun cevabı uzun zamandır merak ediliyordu.

ABD’nin Ulusal Bilimler Akademisi Tutanakları (Proceedings of the National Academy of Sciences)  dergisinde yayımlanan bir araştırmanın sonuçları bu soruya cevap bulunduğuna işaret ediyor.

Araştırma sonuçlarına göre kadınlar biyolojik özellikleri sayesinden krizlerle daha kolay başa çıkabiliyorlar. Bu da onları açlık, salgın gibi durumlara daha dayanıklı kılıyor.

IKEA’dan Tuhaf Kampanya: İdrarını Damlat, İndirimi Kazan! Nasıl Mı?

Bir indirimden, ama sağlam bir indirimden yararlanmak için en fazla ne yaparsınız?

IKEA’nın farklı ve başarılı işleriyle ön plana çıkan İsveç merkezli reklam ajansı Akestam Holst, 2018’in ilk günlerinde imza attığı oldukça çarpıcı bir kampanyayla müşterilerini idrarlarını paylaşmaları için teşvik ediyor.

 

Yumruk Yemiş Etkisi Yaratan Muhammed Ali Sözleri 

resimli muhammed ali sözleri

3 Haziran 2016’da hayata veda eden Amerikan boks efsanesi Muhammed Ali, ringlerdeki başarısı kadar hayata dair de oldukça kayda değer, ilham verici sözler sarf etmiştir. İnsanın yüzüne demir yumruk gibi inen Muhammed Ali sözleri için yazımızı mutlaka okumalısınız.

İngiltere Yalnızlık Bakanlığı Kurma Kararı Alarak Bir İlke İmza Attı

yalnizlik bakanligi kuruluyor

Yalnızlığın Bakanlığı olur mu demeyin, oluyormuş.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, İngiltere yanlızlığa savaş açma kararı aldı. Ülkede Yalnızlıktan Sorumlu Bakanlık kurulacak.

Bakanlık koltuğuna kimin oturacağı bile belli.Habere göre, Muhafazakar Parti’den milletvekili Tracey Crouch’un yalnızlık bakanı olarak atanması söz konusu.

Tüm Yönleriyle Siber Zorbalık: Nedir?, Sonuçları Nelerdir?, Nasıl Önlenir?

Siber Zorbalık

Fiziksel, psikolojik, cinsel…

Teknolojiyle birlikte şiddetin onlarca farklı çeşidine bir yenisi eklendi!

Siber şiddet veya bir başka deyişle siber zorbalık! Her geçen gün kurbanları artan siber zorbalığı sizler için ele aldık.

Saçları Buzlarla Kaplı “Ice Boy” Çin’in Gündemine Oturdu

Saçları buzlarla kaplı bu çocuk henüz 8 yaşında. Saçlarındaki buzlar ve morarmış yüzüyle bir anda Çin’in gündemine oturan ve “Ice Boy” (Buz Çocuk) olarak anılmaya başlanan bu ufaklık her gün okula gitmek için 4.8 km yürüyor.

Banksy Filistin’de “Dünyanın En Kötü Manzaralı” Otelini Açtı!

Banksy Filistin'de Otel

Banksy’i duymayan kalmadı artık!

Özellikle savaş karşıtı ve kapitalizm eleştirisiyle ön plana çıkan grafiti çalışmalarıyla dikkatleri çeken ve kimliği hala daha açığa çıkarılamayan İngiliz sokak sanatçısı Banksy, şimdi de “dünyanın en kötü manzaralı oteli” isimli çalışmasıyla karşımızda. 

İKSV’den Öğrencilere Müjde Var! Üstelik Oldukça Farklı Bir Reklam Kampanyasıyla

iksv kültür sanat kartı etkinlik

İstanbullu sanatsever öğrenciler yaşadı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 1000 öğrenciye 2018 yılında düzenleyeceği tüm etkinliklerde geçerli 250 TL değerinde Kültür-Sanat kartı hediye edeceğini duyurdu.

Üstelik bu kampanyanın reklamları da, kampanya kadar ilgi çekici.

Ön Ayakları Olmayan Kedisi İçin Yaptığı Mama Kabı ve Sıcacık Kalbiyle İzleyenleri Ağlattı 

osman kap

Osman Kaplan, Ankara’da yaşayan aynı bizler gibi biri.

Onu bir anda sosyal medyanın gündemine taşıyansa ön ayakları olmayan kedisi için yaptıkları.

Hayatının büyük bir kısmını sokak hayvanlarına adayan bu sımsıcak kalpli adam sakat kedisi için yaptıklarıyla insanlığa oldukça büyük bir ders veriyor.

Google, Tarihi Eserlerdeki İkizinizi Bulabilir! Nasıl Mı? 👭

google self portraying

Mona Lisa’ya mı, yoksa Munch’ın Çığlık tablosuna mı?

Google bu isteğe cevap veren bir uygulamaya imza attı. Kullanıcıların müzede sergilenen eserlerdeki ikizlerini bulmasına olanak tanıyan yeni bir uygulama geliştiren Google, oldukça eğlence bir işe girişti.

İlham Veren, Ufuk Açan Charlie Chaplin Sözleri 🎥 🎥 🎥

charlie chaplin sözleri

Sinema tarihinin en büyük aktörlerinden biri olan Charlie Chaplin, filmleriyle çoğumuzu hem ağlatır hem de güldürür.  Özellikle sessiz film dönemi filmleriyle izleyen herkesin gönlünde taht kuran Şarlo hayata dair enfes düşünceleri olan bir insan. Gelin şimdi şahane Charlie Chaplin sözlerine bakalım…

Emoji Perde

Evde Tek Başına Hakkında Bilinmeyenler

1990’da gösterime giren Evde Tek Başına (Home Alone), bilindiği gibi şaşkın bir ailenin evin küçük çocuğunu evde unutarak tatile çıkmalarını ve sonrasında gelişen trajikomik olayları konu alan kült bir film…

Özellikle tatil ve yılbaşı konulu filmler arasında kendine özgü bir yeri olan Evde Tek Başına’nın vizyona girişinin üzerinden tam 28 yıl geçti. Zamanında Macaulay Culkin’i dünyanın en popüler çocuk oyuncularından yapan bu keyifli film hakkında bilinmesi gereken bazı eğlenceli bilgiler sunuyoruz bu yazıda… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlham Veren, Ufuk Açan Charlie Chaplin Sözleri 🎥 🎥 🎥

Emoji Perdede Bu Hafta: Forrest Gump Hakkında Bilinmeyenler 🏃🏽🏃🏽🏃🏽