in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Justice League Filmine Dair Bilinmeyenler 🎥

-SPONSOR REKLAM-

Bayez perde süper kahramanlarla doldu taştı.

Justice League vizyona oldukça hızlı bir giriş yaptı. Gelin hep birlikte filme dair bilinmeyenleri keşfedelim.

1. 25 Milyon Dolarlık Ek Maliyet

batman

Filmin Londra ve Los Angeles’daki çekimlerinin düzenlenmesi ve yeniden çekimler başlangıçta planlanan bütçeden çok daha fazlasına mal oldu. Bu kapsamlı yeniden düzenlemeler için fazladan 25 milyon dolar harcandı.

2. Filmdeki Süperman Aslında Bıyıklıydı

henry cavill

Süperman karakterine hayat veren Henry Cavill yeniden çekimler sırasında M:I 6 – Mission Impossible filmi için çalışıyordu ve bıyıkları vardı. Bıyıklarını kesmek için izin alamayan oyuncu yeniden çekim sahnelerini bıyıklı oynamak zorunda kaldı. Bıyıklar ancak montajla kesilebildi.

3. Film Yönetmen Değiştirmek Zorunda Kaldı

Zack Snyder

Yönetmen Zack Snyder ve eşi aynı zamanda filmin yapımcısı Deborah Snyder, Mart 2017’de Zack Snyder’in kızının intiharının ardından filmi bitirmekten vazgeçti. İkili aileleriyle vakit geçirmek için projeden uzak durmayı tercih etti. Daha sonra Batgirl’ün yönetmeni Joss Whedon, son bölümde yer alması gereken ek sahneleri yönetmek üzere direktörlük görevine getirildi.

Warner Brothers, Joss’un Zack ile aynı tarzda film yönettiklerini belirtti; böylece stilde herhangi bir ton değişikliği veya belirgin bir değişiklik beklenmiyordu. Ancak, Joss Whedon tartışmalı olarak Zack Snyder’ın bestecisi Junkie XL’yi kovdu ve onun yerine Danny Elfman’ı getirdi. Bu karar bile filmdeki aynı ton tartışmasını alevlendirmeye yetiyor.

4. Film İçin 2007’de Başka Bir Ekip Kurulmuştu

George Mille

Ekim 2007’de George Miller film için bir ekip kurmuştu. Süpermen olarak Cotrona, Batman olarak Armie Hammer, Wonder Woman olarak model Megan Gale, Green Lantern/John Stewart olarak repçi Common, Flash / Barry Allen olarak Adam Brody, Aquaman / Arthur Curry olarak Santiago Cabrera, Marslı Manhunter olarak Hugh Keays-Byrne (J’onn J’onzz), Talia al Ghul olarak Green Lantern/John Stewart ve Maxwell Lord olarak Jay Baruchel kurulan ekipte yer alıyordu. Ancak yapımcılar 2007’de kurulan bu ekibe şans vermedi.

-SPONSOR REKLAM-

5. Barry Allen Goril Dili Biliyor

flash

Barry Allen işaret dilini, özellikle de goril işaret dili bildiğini söyledi. Flash’ın en ünlü düşmanlarından birinin akıllı bir telepatik goril olan Grodd olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Barry Allen düşmanlarını yakından tanıyor!

6. Batman 20 Yılı Geride Bırakıyor

batman

Bruce Wayne’in film çekildiği sırada yirmi yıldır Batman olarak çalıştığı biliniyor. Bruce Wayne 20 yıldır Batman!

7. Film Başta 2 Parça Olarak Planlandı

justice league

Film Justice League 1 ve Justice League 2 olarak planlandı ancak daha sonra bu fikirden vazgeçilerek planlanan ikinci filmin daha özgün olarak çekilmesine karar verildi.

8. Filmin 2001’de Gösterilen Animasyon Serisiyle Arasında 16 Yıl Var

justice league animasyon

Film 2001’de gösterilen aynı adı taşıyan animasyon serisiyle aynı gün vizyona girerek 16 yıl öncesine selam gönderdi.

9. Yıldızlar Takımı Buluşuyor

justice league

Film Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash ve Cyborg’u bir araya getiriyor. Mera filmde gözüküyor, fakat takımda değil.

10. Ödüllere Doymayan Kadro

Ben Affleck

Filmde üç Oscar ödüllü oyuncu bulunuyor: Ben Affleck, Jeremy Irons, J.K. Simmons. Ayrıca iki Oscar adayı Amy Adams ve Diane Lane de filmde boy gösteriyor.

-SPONSOR REKLAM-