in ,

Şişman Amca Lakaplı Obez Maymun ve Koca Göbeğinin Hikayesi

Obez hayvan olmaz demeyin!

Tayland’da yaşayan Şişman Amca lakaplı bu maymun görenleri şaşkına çeviriyor.

Sürekli olarak bölgeye gelen turistlerini çalan bu maymunun kilosu olması gerekenin tam iki katı. Kocaman göbeği, devamlı oturan ve yemek yiyen halleriyle görenleri şaşırtan bu maymunun kilo vermek uğruna atlattığı badireler ise daha da şaşırtıcı.

Şişman Amca ve Göbeği 😀

taylandlı obez maymun

DailyMail’de yer alan habere göre, kendisin Obez Amca, Şişman Amca lakapları takılan bu maymun bir uzun kuyruklu makak maymunu. 15 kg ağırlığı, koca göbeği ve iştahlı yemek yiyişi ise onu gündeme taşıyan özellikleri.

Bir marketin yakınlarında yaşayan Şişman Amca oldukça zengin bir diyete sahip. Turistlerin verdiği sulu kavunlarla, mısırlarla ve makarnalarla beslenen maymunun durumu ise oldukça endişe verici.

taylandlı obez maymun

Şişman Amca ilk olarak çevrede yaşayan halkın endişelenmesi üzerine görevlilerin dikkatini çekmiş. Maymunun sağlığı için endişelen halk Vahşi Yaşamı Koruma Ekipleri’ni aramış ve görevlilerde gelip maymunu almışlar. Görevliler tarafından alınan Şişman Amca, hemen sıkı bir diyete sokulan maymun bir çeşit şişmanlar kampında tedavi altına alınmış. Kilosu 8 kg civarına düşürülmeye çalışan maymunun normal bir maymun kilosuna ulaşması hedeflenmiş.

“Geri Bırakılsın”

taylandlı obez maymun

Vahşi Yaşamı Koruma Ekipleri tarafından götürülen Şişman Amca’nın arkadaşlarının yanına geri bırakılmasını isteyen bir grup insan da bulunuyor. Taylandlı Primat Koruma Grubu ‘Maymun Severler’, Şişman Amca’nın hasta değil, sadece şişman olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle de arkadaşlarının yanına geri bırakılmasını istiyorlar.

taylandlı obez maymun

“O artık yaşlı bir maymun ve bulunduğu yerde oturarak bir şeyler yemekten hoşlanıyor. Onun dışarıda özgür  bir şekilde, mutlu olduğu şekilde yaşamasını istiyoruz.”

taylandlı obez maymun

Grup adına konuşan sözcü Kawinoat, Bang Khun Thian bölgesinde bulunan maymunlar içinde Şişman Amca’nın özel bir yeri olduğunu belirtiyor. Şişman Amca ayrıca diğer genç maymunlara liderlik yaparak, onlara hayatta kalma tavsiyeleri de veriyor.

İştahının Önüne Geçmek Zor

taylandlı obez maymun

Kendisine verilen her yiyeceği sorgusuz sualsiz kabul eden bu iştahlı maymunun iştahının önüne nasıl geçileceği ise pek bilinmiyor.Şu an için yaşam alanından 160 kilometre uzaklıkta bulunan bir tesise gönderilen maymunun sağlığına kavuştuktan sonra diğer maymunlar gibi rahatça hareket edeceği düşünülüyor.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

2017 Cannes Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Microsoft Dünyanın En Sessiz Odasını İnşa Etti. Peki Neden?