in ,

Pazar Köşesi (26 Mart-1 Nisan 2018)

Emoji Crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Emoji Gündem

15 Yıllık Uzaylı İskeletinin Sırrı Çözüldü! Bakın Aslında Neymiş!

15 yıllık iskelet ata

Bundan tam 15 yıl önce  Şili’deki Atacama Çölü’nde bulunan ve insansı görünümüyle dikkat çeken mumyalanmış iskeletin gizemi çözüldü.

Hakkında pek çok teori öne sürülen, uzaylıların var olduğuna dair en büyük kanıt olduğu düşünülen mumyanın gizemini çözen bilim insanları trajik bir hikayeyle karşılaştı.

Müzik ve Mimarinin Buluşması “Archimusic” Görenlerin Ağzını Açık Bırakıyor

Mimari ile bir araya getirdiğimiz birbirinden farklı konseptlerle tanıdığımız Federico Babina şimdi de mimari ve müzik çalışmasıyla karşımızda.

Elvis Presley, Mozart, David Bowie ve Amy Winehouse gibi pek çok ismi mimari eserler aracılığıyla yansıtan Babina daha önce de “Archiatric” ismini verdiği serisinde psikolojik rahatsızlıkları mimari ile yansıtmıştı.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı 2018 Baskısından Birbirinden İlginç Rekorlar 

en uzun bacak

Bu nasıl rekor? Neden bir insan bunu yapmayı dener?

Size bu soruları sordurmaya devam eden pek çok yeni rekor Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nın 2018 baskısında yerini aldı. İşte kitaptan birbirinden tuhaf rekorlar!

Birbirinden Şık ve Kullanışlı 15 Stüdyo Daire Tasarımı 

Stüdyo Daire tasarım fikirleri

Bu yazımızda birbirinden şık ve kullanışlı 15 farklı stüdyo daire tasarımı göstereceğiz size. Zira stüdyo daireler gittikçe popülerleşiyor ve insanlar daha ufak alanlarda yaşamaya başlıyorlar. Bu nedenle bu ufak alanların kullanışlı ve şıklıktan da ödün vermeden kullanılması mühim bir konu.

O halde gelin birbirinden nefis stüdyo dairelere bakalım. Aklınızda yatan tasarımları kendi stüdyo dairenizde ya da 4+1 evinizde de uygulayabilirsiniz tabii…

Tüm Sanatseverlerin Bilmesi Gereken 30 Ünlü Tablo ve Şaşırtan Hikayeleri

Tüm Sanatseverlerin Bilmesi Gereken Ünlü Tablolar - 30 ünlü tablo

Ortaya çıktıkları dönemden beri insanlar kendilerini farklı kreatif yöntemlerle ifade etmeye çalışmışlardır. Resim sanatı ise bu ifade tarzının en önemli araçlarından biri olmuştur. Mağara resimlerinden post-modern sanata kadar pek çok farklı tarzda resim üretmiş olan sanatçılardan bazıları ise üzerinden asırlar geçse bile etkisini bugün bile koruyan bazı eserlere imza atmışlardır.

İşte o eserlerin hikayeleri!

Gelmiş Geçmiş En Efsane Spor Ayakkabı Modelleri

Gelmiş Geçmiş En Efsane Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabısı aşktır. Tasarımları, renkleri, kullanılan materyalleri ve hatta kutu tasarımlarıyla ayakkabı dünyasının en önemli parçalarından birini oluşturur spor ayakkabıları.

O halde gelin gelmiş geçmiş en efsane spor ayakkabı modellerine bakalım.

İnsanın Ufkunu Açan, İlham Veren Marilyn Monroe Sözleri

Norma Jean Baker ya da bizim bildiğimiz adıyla Marilyn Monroe dünyanın en güzel kadınlarından biri şüphesiz.  Oyunculuğu, güzelliği, sarı saçları, uçuşan etekleri ve her şeyiyle film dünyasının en unutulmaz aktrislerinden biri olan Marilyn Monroe, hayata, aşka ve dünyaya dair harika görüşleri olan bir isim.

Şimdi Marilyn Monroe’nun söylediği bazı ilginç sözlere bakalım.

Emoji Perde

Three Billboard Outside Ebbing Hakkında Bilinmeyenler

Three Billboard Outside Ebbing

Martin Mcdonagh’ın 2017 yapımı Three Billboard Outside Ebbing, Missouri filmi ödül sezonuna damga vurdu. Frances McDormand’a En İyi Kadın Oyuncu ve Sam Rockwell’e En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarlarını getiren bu etkileyici filmin bilinmeyenlerini sizin için araştırdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gelmiş Geçmiş En Efsane Spor Ayakkabı Modelleri

Kadıköy ve Taksim’den İlginç Sokak Fotoğrafları