in

Pro Gibi Oynamanızı Sağlayacak PUBG Taktikleri

Son yılların en önemli iki oyunu… PUBG (PlayerUnknown’s Battleground) ve görece daha yeni piyasaya sürülen Call of Duty: Mobile. İki oyun da mobil olarak oynanabildiği için milyonlarca kişi tarafından çabucak benimsendi. Yani artık ortalama bir akıllı telefonu olan herkes bu oyunları oynayabiliyor, 2000’lerin başındaki gibi “PC toplamak” gerekmiyor. Bu yazımızda özellikle PUBG Mobile oynayanların oyunda daha başarılı olabilmesi için önemli bazı PUBG taktikleri vereceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Bol Bol Çorba Parası Çıkaran PUBG Taktikleri

PUBG Mobile telefonu yoran bir oyun olduğu için arka planda hiçbir uygulamanın çalışmadığından emin olun. Şarj koruma modunu, gece modunu ve data koruma modunu kapatmanız oyunu daha akıcı şekilde oynamanız için idealdir. Ayrıca otomatik parlaklık özelliğini de kapatın, zira oyun esnasında parlaklık bir anda düşerse AWM’nin hedefi olabilirsiniz. Ne kadar parlak, o kadar iyi özetle.

Buna ek olarak Wi-Fi üzerinden oynamanız da en iyisidir ancak kardeşiniz odasında 4K video izlerken aynı internet bağlantısı üzerinden PUBG oynarsanız, epey bir donma ve takılma yaşarsınız. Bu yüzden internet bağlantınızın optimal düzeyde olmasına özen gösterin.

Kulaklık takarak oynamanız da yaklaşan düşmanı fark etmeniz ve oyun dünyasına daha iyi bir şekilde penetre olmanız için çok iyi olur.

İster takım halinde, ister solo.. Aşağıdaki taktikler size daha başarılı bir oyun deneyimi sunacaktır.

PUBG Moda Oyunu Değildir!

Öncelikle unutmayın ki PUBG bir defile değil. Oyun haritasına uygun şekilde giyinmeniz en doğrusu olacaktır. Karla kaplı Vikendi haritasında beyaz ağırlıklı kıyafetler giymeniz kamufle olmanıza katkı sağlar. Ama siz baştan aşağı kırmızı kaplı bir palyaço kıyafeti giymek isterseniz açık hedef olacağınızı aklınızdan çıkarmayın, mermilerden sakının!

Paraşütten atladığınız zaman “ileri” tuşuna basarak daha hızlı inebilirsiniz. Zemine ne kadar çabuk inerseniz o kadar iyi olur; zira silah toplamaya diğerlerinden daha hızlı başlarsınız.

Paraşüt demişken… Eğer oyuna sağlam bir “kill” oranıyla başlamak istiyorsanız uçaktan siz atlamayın. Uçağın sizi atmasını bekleyin. Böylece oyundan çıkan veya oyun esnasında interneti kopan ya da ekibiyle birlikte uçaktan atlamayı unutan kişilerin düştüğü alana düşersiniz. Düştüğünüz yer tabiri caizse “sazan avlamak” için ideal bir yerdir. Oyuna 4-5 kill ile başlayıp daha sonra bir araba bularak esas mevzunun döndüğü lokasyona geçebilirsiniz.

Başınıza taktığınız şapka sizi “cool” gösterebilir ancak 3. seviye bir kask sizi ölümden kurtarır. Yerden mühimmat toplamak için bu özelliği “oto” haline getirin. Böylece yerde sizin üzerinizdeki mühimmattan daha üst seviye bir şey bulduğunuzda otomatik olarak alabilirsiniz.

Atlamak istediğiniz bölgeye ilk ulaşan ekip (veya kişi) olmak için uçaktan ilk siz atlayın. Rakiplerden 5 saniye dahi önce yere inmiş olsanız, silah bulup mevzilenmek için şahane bir fırsatınız olur. Bu da oyuna 2-3 kill ile başlamanıza, moralinizin yükselmesine neden olur. PUBG de tıpkı gerçek hayat gibi bir moral oyunudur. Morali bozulan kaybeder.

Sandık Loot’lamayı Başlarda Yapın

Oyunun sonlarında doğru (alan daralmışken) birini öldürdüğünüzde “loot” yapmayın. Zaten o ana kadar epey bir silah toplamışsınızdır. Yani alışkanlık nedeniyle yeşil yeşil tüten sandığa koşmayın. Sandık lootlamak oyunun başlarında iyidir. Oyunun sonlarına doğru, direkt kontakt ihtimali arttığında sandık başına gitmeniz ancak sizi açık hedef haline getirir.

Doğru silahı seçmek de yine çok mühim bir meseledir. PUBG Mobile’deki silahlar gerçek hayattan esinlenmedir. Yani tabanca ve pompalılar sadece kısa menzilde iş yapar. SMG türü silahlar ise seri ateş ederler. Saldırı tüfeği ve SMG türü iki tüfek işinizi gayet görür yani. (M762 ve Mini hiç fena olmaz doğrusu!)

Mühimmat demişken susturucuları hafife almayın. Susturucular silahın gücünü azaltmaz, sadece daha az ses çıkarmasını, düşmanın sizi fark etmemesini sağlar. PUBG Mobile’de “ses kasmak” diye bir şey olduğunu düşünürsek, susturucu sizin dostunuzdur, kardeşinizdir. Ayrıca Erangel haritasındaki konteyner’ların üzerinde yürürken de çok dikkatli olun. Konteyner’ların ses izolasyonu sıfıra yakındır.

Vuruldunuz ve acilen can basmanız gerekiyor diyelim. Yarım saniye (0.5 saniye) kadar ilerleyebilme imkanınız var. Bildiğiniz gibi can basarken hareket ederseniz can basma iptal oluyor ancak yarım saniyelik bir hareket payı bırakılmış durumda. Özellikle alanının daraldığı durumlarda 0.5 saniyelik bir ilerleme bile çok iş görebilir, haberiniz olsun.

Sürekli Hareket Halinde Olun

Pro oyuncular tarafından vurulduğunuzda görürsünüz ki bu oyuncular sürekli hareket halindedir. PUBG’de vurulmamak için sürekli hareket halinde olmalı, bir yerde duraklamak zorunda kaldığınızda da çömelmeli ya da yatmalısınız. Böylece rakibin sizi görme ihtimalini minimize etmiş olursunuz. Eğer üzerinize ateş ediliyorsa kesinlikle sabit durmayın. Zigzag çizin ve kapalı bir alana girmeye çalışın.

Bir noktadan diğerine geçmek için köprü kullanmanız gerektiğinde de ekstra tedbirli olun. Köprüyü tutup gelen geçeni vurmaya çalışan birçok “troll” bulunuyor. Bu kişilere kolay yem olmamaya çalışın.

Bir binaya “loot” yapmaya ya da saklanmaya girdiğinizde kapıyı mutlaka kapatın. Kapı açık kalırsa rakip oyuncu orada olduğunuzu daha kolay anlar ve sizi “faka bastırmak” isteyebilir. Bu yüzden bir binaya girdiğiniz zaman ve binadan çıktığınız zaman kapıyı kapatın. Bir binayı lootlayıp çıktığınız zaman kapı kapalı olursa, rakip oyuncu binaya kimsenin girmediğini zannederek girer ve lootlanmış binada boş yere zaman kaybeder ki bu da sizin işinize gelir.

Ekip Arkadaşını Uçurmak Gerekebilir!

Eğer takımınızda yer alan bir oyuncu saçma hareketler yapıyor ve takımı tehlikeye atıyorsa… Bu kişiyi ortadan kaldırmanız gerek. Tüfek veya silah ile takım arkadaşınızı öldürme ihtimaliniz yok. Bu durumda sadece el bombası ile ekip arkadaşınızı öldürebiliyorsunuz. Tabii bunun size eksi puan olarak yansıma durumu olduğunu da unutmayın.

Ve son pro tavsiyemizi verelim: Eğer açık bir alanda kaldıysanız ve sağdan soldan ateş geliyorsa  bulunduğunuz noktaya sis bombası atın. Yani sis bulutunun içinde kaybolun. Şöyle bir durum var: Sis bulutunun içinde kaldığınız zaman eğer 4x veya 8x gibi uzun menzilli bir dürbününüz varsa rakip oyuncuyu görebiliyorsunuz ancak sis bulutunun içinde olmanız nedeniyle rakip sizi göremiyor.

Oyunun amacının hayatta kalmak olduğunu unutmayın. Eğer amacınız oyunu kazanmaksa, çatışmaya girmekten mümkün olduğunca kaçının ve bol bol mühimmat toplayın. Bırakın, diğer oyuncular birbirlerini yesinler ve hayatta kalan oyuncu sayısı azalsın. Yani sadece iyi bir lokasyonda iken ya da kaçma ihtimaliniz yokken direkt çatışmaya girin.

Bu yazıda ele aldığımız temel taktikler sizi belli bir noktaya getirecektir. Ancak oyunda ustalaşmak için bol bol oynamanız ve antreman yapmanız gerektiğini unutmayın. Ne kadar çok oynar, detaylara ne kadar çok dikkat ederseniz, o kadar “pro” bir oyuncu olursunuz.

Mermiler seksin, alemde teksin!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILARIMIZ

90’ların Efsanevi Oyuncağı Sanal Bebek Geri Dönüyor

Pac-Man Oyunu Hakkında İlginç Bilgiler

Rusya’da Game2: Winter TV Programıyla Açlık Oyunları Gerçek Oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sandisk 64 gb

Hafıza Kartından Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri

En İyi Christian Bale Filmleri hostiles

En İyi Christian Bale Filmleri