in ,

Pazar Köşesi (21- 28 Mayıs 2017)

Emoji crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Dünya Gündemi

Dünyanın dört bir yanında ilgi uyandıran olaylar emoji yorumlamasıyla karşınızda.

Matrix Dünyası Gerçek Oluyor

2000’leri sallayan, hem sinema dünyasına, hem de bilimkurgu dünyasında çığır açan Matrix gerçek oluyor. Bu büyüleyici dünyayı gerçeğe dönüştürmek için harekete geçen firma ise İngiliz Improbable firması. Sanal gerçeklik ve bilgisayar oyunları dünyasında kullanılması için hayata geçirilmesi planlanan proje ile farklı sanal dünyalar oluşturulması planlanıyor.

Terlikleriyle Şampiyon Oldu

Lorena Ramirez 22 yaşında genç bir kadın. Bir sığır çobanı olarak hayatını sürdüren ve tüm gün hayvanların peşinden koşmakla geçen bu kadın, ailesinin sahip olduğu genetik miras sayesinde doğuştan bir sporcu. Terlikle koşan Ramirez’i gündeme taşıyan ise terlikleriyle katıldığı maratonda 499 yarışmacıyı geçerek şampiyon olması.

Facebook İçerik Silme Prosedürleri Şaşırtıyor

Facebook İçerik Silme Prosedürleri Şaşırtıyor

Facebook hangi içerikleri, neden siliyor hiç merak etmiş miydiniz?

İngiliz Guardian gazetesinin yaptığı bir çalışma, Facebook’un içerik değerlendirme prosedürlerini ortaya koyuyor. Gazetenin incelediği 100’den fazla şirket içi eğitim elkitabı, çizelge ve grafik, Facebook’un şiddet, nefret suçu, pornografi, terörizm olayları, ırkçılık ve kendine zarar verme gibi meselelere yaklaşımını ortaya çıkardı. Facebook içerik silme prosedürlerinin şaşırtıcı yanlarını öğrenme için haberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram ve Facebook’a Yeni Özellikler

Instagram ve Facebook'a Yeni Özellikler

Artık Facebook üzerinden yemek söylemek, Instagram’da fotoğrafları arşivlemek mümkün. Bu hafta ilan edilen güncellemelerin ardından en çok kullanılan sosyal medya ağları arasında yer alan Instagram ve Facebook’un bu yeni özellikleri beğeni topladı. Instagram Arşiv özelliğini ülkemizde kullanabilmek ise mümkün.

İngilizler Artık Daha Zengin

adele

İngiltere’nin en zenginleri artık daha da zenginler!Avrupa Birliği’nde ayrılma tartışmalarını kapsayan Brexit, ülke milyarderlerinin banka hesaplarına olumlu yansıyarak paranın değerini daha da arttırdı. Açıklanan rakamlara göre, ülkede milyarder sayısı 134’e yükselirken, toplam servet tarihteki en yüksek rakama ulaşarak  658 milyar sterlin oldu. İşte İngiltere’nin en zengin isimleri ve servetleri.

İnsan Zekasının Sırları Aralanıyor

insan zekasının sırları

Nature Genetics’te yayınlanan yeni bir çalışma insan zekasının sırlarını açığa çıkarıyor. 40’ı daha önce keşfedilmemiş toplam 52 adet genin zeka ile ilişkili olduğunu belirleyen çalışma şimdiden bilim dünyasının tüm dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. Araştırma bu genlerin pek çoğunun beyin dokusunda bulunduğuna tespit etti. Üstelik bu genler uzun boyun zekayla bir ilişkisi olduğunu da ortaya koyuyor.

Almanya, Bira Boru Hattı İnşaa Etti

bira boru hattı wacken festivali

Almanlar bira işini abarttı! Ülkede en çok tüketilen içeçek maddesi olan bira artık borulardan geçerek tüketicisine ulaşacak. Olayın yaşandığı yer Almanya’nın kuzeyindeki Schleswig-Holstein eyaletinin Wacken kasabası. Kasaba önümüzdeki ağustos ayında düzenlenecek olan geleneksel bir heavy metal müzik festivaline hazırlanıyor. Her yıl festival boyunca su gibi tüketilen bira ise organizatörleri en çok zorlayan nokta. Çünkü festivalde ki tüketime bira yetiştirmek oldukça zor. İşte bu nedenle organizatörler farklı bir yöntem geliştirerek, birayı aynı su gibi borularla taşıma kararı aldı ve ortaya bira boru hattı fikri çıktı.

Mark Zuckerberg Artık Üniversite Mezunu

Facebook'un Kurucusu Mark Zuckerberg Artık Üniversite Mezunu

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, yıllar önce mezun olmadan ayrıldığı Harvard Üniversitesi’ne geri dönerek diplomasını aldı. 13 yıl önce terk ettiğini okuluna geri dönen ve Harvard Üniversitesi mezuniyet törenine katılan Zuckerberg törenin en popüler ismi oldu.

Rap Albümü Yaparak Harvard’dan Mezun Oldu

Harvard rap albümü

Önümüzdeki hafta dünyanın en prestijili üniversitelerinden biri olan Harvard’dan mezun olacak Obasi Shaw. İngiliz Dili dalında eğitim gören Shaw’ın bölüm arkadaşları genel olarak mezun olabilmek için roman, şiir ve kısa öykü gibi yazılı eserler üzerine çalışmayı tercih ederken, Shaw bir albüm yapmayı tercih etmiş. 300 yıllık üniversitenin tarihinde bir ilke imza atan genç adamın rap albümüyle gelen akademik başarısı ise dünya gündemine oturdu.

Emoji Gündemi

Tüm hafta bizler de sizlere daha iyi içerikler hazırlamak için çalıştık ve bakın ortaya neler çıktı!

Kadın Girişimciler İçin Tavsiyeler

Kadın Girişimciler İçin Faydalı Tavsiyeler

Sırf kadın olduğunuz için kaç defa “Yapamazsın” sözünü duyduğunuzu hatırlıyor musunuz? Biliyoruz, çok duydunuz!

Ama artık kadınlar için de hayat kolaylaşıyor.Kadın girişimciler günümüzde daha önce hiç olmadığı kadar iş hayatına entegre olmaya başlamış durumda. İşte bu iş hayatına kadın girişimcilerin entegre olmalarını kolaylaştıracak tavsiyeleri sizler için bir araya getirdik.

Belgeseller Denilince Akla Gelen En İyi 20 Belgesel

ipteki adam

“Belgeseller sıkıcıdır” klişesinden artık kurtulun!

Pek çok belgeseller izlediğiniz pek çok Hollywood filminden bile daha başarılı! Hayatın içinden hikayeleri, çarpıcı anlatım ve görüntü teknikleriyle birbirinden başarılı ve sürükleyici belgeselleri internet sitemizde sizler için bir araya getirdik. Cinsiyet Devrimi’nden Yuva’ya, İklim Meselesi’nden Samsara’ya mükemmel belgeler önerilerine göz atmak için özel olarak hazırladığımız belgeseller yazımıza göz atabilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli 20 Soğuk Kahve Tarifi!

Yaza Hazırlık: Birbirinden Lezzetli 20 Soğuk Kahve Tarifi

Yaza merhaba demek üzereyiz! Serinlemeye çok ihtiyacımızın olacağı günler geliyor. Isınmak için bir şeyler içmek yerine artık serinlemek için bir şeyler içme zamanı… Bu bakımdan bu yaz yeni bir şeyler denemenizi sağlamak amacıyla soğuk kahve tarifleri sunmak istiyoruz size. Hem de evde hemen hazırlayabileceğiniz pratik tarifler…

Birbirinden Komik Canan Karatay Capsleri

canan karatay caps

Bugüne kadar ne dediyse olay oldu! Evet o isim Canan Karatay. Ne iş yapar deseler diyetisyen, beslenme uzmanı, profesör ya da şu tereyağını çaya batırıp da yiyin çok faydalı diyen kadın değil mi diyenleriniz olabilir. Evet hepimiz onun  hakkında konuşacak kadar bilgi sahibiyiz ;ama zat-ı alilerini hiç tanımayanlar ve daha yakından tanımak isteyenler için, size birbirinden komik laflarından yararlanarak eğlenceli Canan Karatay capsleri hazırladık.

“The Sanat” Projeleri İle Sosyal Medyayı Sallıyor!

şu çılgın çocukluk

The Sanat! Daha önce onları duymamış olabilirsiniz, ancak onlara ait eserleri pek çok farklı sosyal medya ağında gördüğünüzün garantisini verebiliriz.Adlarını 23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinde yaptıkları çalışmalarla duyuran The Sanat, farklı genç ve yaratıcı isimlerin ellerinden çıkan işlerle hepimizi etkilemeyi başarmıştı. Gelin bizimle birlikte The Sanat projelerini tanıyın.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

“The Sanat” Projeleri İle Sosyal Medyayı Sallıyor!

Stres Çarkı Hakkında A’dan Z’ye Bilinmesi Gereken Her Şey