in ,

Pazar Köşesi (14-21 Mayıs 2017)

Emoji crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Dünya Gündemi

Dünyanın dört bir yanında ilgi uyandıran olaylar emoji yorumlamasıyla karşınızda.

Tüm Yaralarına Rağmen Savaşa Devam

Savasci anne

 

ABD’de yaşayan 34 yaşındaki savaşçı anne yıllar önce geçirdiği kazadan ötürü vücudunda oluşan yanıkların ve yaraların verdiği acıya rağmen, diğer annelere umut olmak için bebeğini emziriyor.

“Hikayemi benim 20 yaşında yaptığım gibi vazgeçmemeleri adına başkalarıyla paylaşmak istiyorum. Bütün anneler memeleri işlevini sürdürdüğü müddetçe, doğanın yarattığı niyetle kullanmalılar.”

Harvard’a %100 Burslu Kabul Edilen Nil

İzmir Amerika Koleji’nde burslu ve yatılı okuyan Nil Çakırca başarısıyla gündeme oturdu. Bu yıl mezun olacak olan Nil, Harvard Üniversitesi’nden kabul aldı. Üstelik %100 burslu bir şekilde…

Gökkuşağı Köyü

Tam Bir Instagram Rüyası: Gökkuşağı Köyü

Kampung Pelangi Endonezya’da yer alan küçücük bir köy. 390 hanenin bulunduğu bu köyü bizim gündemimize taşıyansa yaşadığı rengarenk dönüşüm. Kasabaya dikkat çekmek ve sahip olduğu köhne görüntüden onu kurtarmak için başlatılan proje sonrasında kasaba adeta bir Gökkuşağı Köyü’ne dönüştü.

Erkek Kılığına Giren Pili Hussein’in Hikayesi

Madenci Olmak İçin Erkek Kılığına Giren Pili Hussein'in Hikayesi Şaşırtıyor

Pili Hussein’in ilham veren hikayesi yapmak istedikleri gerçekleştirmek için bir kadının neleri gözler önüne alabileceğini gözler önüne seriyor. Yaklaşık 10 sene boyunca elmastan bile daha değerli bir taş çıkarmak için madenlere erkek kılığında girmiş Pili Hussein.Peki neden erkek kılığında ve neden bu maden? Devamı yazıda…

Damızlık Kızın Öyküsü Çok Satanlarda İlk Sırada

Damızlık Kızın Öyküsü Kitabı da Dizisi Çekildikten Sonra Çok Satanlar Listesinde

Distopya konusunda harikalar yaratan yazarın kitabı Amerika’da gerçekleşen seçimlerden sonra oluşan atmosferde distopya severlere adeta ilaç gibi geldi. Damızlık Kızın Öyküsü Newyork Times çok satanlar listesinde birinci sıraya oturdu!

Dünyanın En Uzun Kedisi Omar

dünyanın en büyük kedisi

Bir ev kedisi ne kadar uzun olabilir? Avustralyalı Omar isimli bir kedi tamı tamına 120cm’lik boyuyla görenleri şaşırtıyor.İnternet dünyasında bir anda meşhur olan Omar, Avustralya Melbourne’de yaşıyor ve dünyanın en uzun kedisi olmaya aday.

Bu Adadaki Kirlilik Şaşırtıyor

Güney Pasifik’teki Henderson Adası’nda yerleşim yok, yani adada kimse yaşamıyor. Ancak yapılan araştırmalarda adada toplamda 38 milyon parça, 18 ton plastik atık tespit edildi. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

Google Kansere Savaş Açtı

ABD’deki Mountain View’de düzenlenen Google I/O’da konuşan CEO Sundar Pichai, şirket olarak yeni geliştirdikleri teknolojilerle kanser tanısı ve kanser tedavisinde oldukça çığır açıcı gelişmeler kaydetmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Emoji Gündemi

Tüm hafta bizler de sizlere daha iyi içerikler hazırlamak için çalıştık ve bakın ortaya neler çıktı!

IKEA Kurucusu Ingvar Kamprad

İlham Veren Başarı Hikayeleri: IKEA Kurucusu Ingvar Kamprad

IKEA kurucusu Ingvar Kamprad dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.Peki bu başarının sırrı ne? Hepimizin bildiği IKEA’nın kurucusu olan Kamprad daima çevresindeki insanların şık mobilyalar kullanmasını isteyen ve bu misyonu gayet başarıyla yerine getiren bir isim…

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

lazerle dövme sildirme

Dövme yaptırmak kimisi için aylar yıllar süren bir süreçken, kimisi için bir anda alınan bir karardır. Ancak ani alınan bir karar, beceriksiz ellere teslim edilen bir dövme veya şimdi baktığınızda size kötü şeyler hatırlatan bir anı hayatınızdaki en büyük pişmanlıklardan birine dönüşebilir. İşte bu yüzden sizler için dövme sildirme yöntemleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi bir araya getirdik.

Yıldızlı Gece Resmi ve Gizem Dolu Hikayesi ⭐⭐⭐

Yıldızlı Gece resmi (The Starry Night) belki de gelmiş geçmiş en bilindik sanat eserlerinden biri. Hollandalı post-izlenimci ressam Vincent Van Gogh tarafından kariyerinin son demlerinde üretilen bu resim hakkında bilmeniz gereken herşeyi sizin için derledik.

Kumar Dünyasıyla İlgili Bilinmeyenler

Kumar Tarihçesi

İnsanlık tarihinde ne kadar geriye gidilirse gidilsin görülen ortak bir fotoğraf karesi var. O da bir araya toplanmış küçüklü büyüklü insanların kumar oynaması. Hepinizin aklına kumar denilince genellikle kumarhaneler, rulet, piyango vb geliyordur. Fakat hiç kumarın, ortaya ilk ne zaman ve nasıl çıktığını hiç düşündünüz mü?

Spotify Kurucusu Daniel Ek

İlham Veren Başarı Hikayesi: Spotify Kurucusu Daniel Ek

Müzik dinleme alışkanlıklarımızı kökünden değiştiren genç ve başarılı bir girişimcinin, Spotify kurucusu Daniel Ek’in başarı hikayesi hakkında her şeye göz atmaya ne dersiniz?

Neden Gözetlendiğimizi Hissederiz?

Yolda yürürken bir anda arkanıza döndüğünüzde arkanızdaki birinin sizi izlediğini görüyor musunuz? Peki o kişinin sizi izlediğini nasıl anlıyorsunuz? Gözetlenme hissine nasıl kapılıyorsunuz? Bu hisse kapılmanızın ve gözlerinizle görmediğiniz birinin sizi izlediğini hissetmenizin oldukça bilimsel bir açıklaması var.

Fi Çi Pi Hakkında Her Şey

fi çi pi

Fi Çi Pi… Son günlerde kimse bu 3 kelimeyi ağzından düşürmüyor. Uzun süre çok satanlar listelerinden düşmeyen kitapları, şimdiyse oyuncuları ve dizi sektöründe çığır açan yapımıyla gündemde yer kaplayan Fi, Çi, Pi  üçlüsüne dair herşeyi öğrenebileceğiniz bir dosyayı sizler için hazırladık.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Fi Çi Pi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Kadın Girişimciler İçin Faydalı Tavsiyeler